اجتماعیفرهنگی

یادداشت شهردار منطقه۲ به مناسبت پاسداشت روز خبرنگار

السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ

تقارن معنادار هفده مرداد امسال که به یاد شهید محمود صارمی در تقویم به نام روز خبرنگار نامگذاری شده با روز عاشورای حسینی بیانگر رسالت و مسئولیت سترگ خبرنگارانی است که در رساندن پیام حق و حق طلبی ، حضرت زینب کبری (س) پیام آور حماسه عظیم کربلا را الگوی خویش قرار دادند.

امروز که نوای عاشورای حسینی در اقصی نقاط عالم به گوش میرسد ، حاصل اطلاع‌رسانی‌های حضرت زینب (س) است. بانویی که به عنوان بزرگ خبرنگار تاریخ با جهاد تبیین پیام قیام سرخ حضرت سیدالشهدا (ع) را به سرتاسر عالم رساند و اهداف شیطانی استکبار زمان را برملا ساخت و موجب شد تا قیام عاشورا تا ابد در تاریخ ماندگار و جاودانه بماند.و این خود گواهی است روشن بر وظیفه خطیر جامعه رسانه‌ای‌.

روز خبرنگار یادآورتلاش ، فداکاری وایثار خبرنگارانی است که برای تحقق رسالت خود، از هیچ کوششی دریغ نداشتند و در این راه به امید جهانی بهتر، جان گذاشتند. بی تردید خبرنگاری جهاد برای پاسداشت حقیقت و ارتقاء سطح آگاهی افراد برای رسیدن به رشد فکری و روشنگری است و این مهم از ضروریات غیر قابل انکارِ مسئولیت اجتماعی خبرنگاران است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامی داشت روزخبرنگار بدین وسیله مراتب تقدیر و سپاس خود را از تلاش های خستگی ناپذیر فعالان عرصه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی و آنانیکه به عنوان صاحبان قلم، امروز در کنار مدیریت شهری قرار گرفته اند اعلام می دارم. امید می رود به برکت این ایام، رسانه‌های ما ذیل مفاهیم درخشانی همچون روشنگری، تبیین گری و مطالبه گری صادقانه در راستای ساختن شهری آباد و درخور شهروندان شریف تهرانی در حرکتی مستدام و متعالی باشند. ان شاءالله

مهدی صالحی
شهردار منطقه۲ تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا