مرحوم "اکبر ترکان" مرد تصمیم های سخت و به موقع بود

یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۳:۰۷


معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از مرحوم اکبر ترکان به عنوان نمونه مثال زدنی تخصص، پاکدستی و توانمندی در عرصه مدیریت فنی کشور یاد کرد.

به گزارش تهران نامه به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی که در چهل و ششمین نشست شورای فنی شهرداری تهران سخن می گفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم اکبر ترکان عضو فقید این شورا، وی را نمونه مثال زدنی تخصص، پاکدستی و توانمندی در عرصه مدیریت فنی کشور دانست و یادآور شد: مهندس ترکان با نگاهی همه شمول و خردمندانه در کلیه مسائل و موارد مطروحه در شورای فنی و نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران مشارکتی فعال و اثر گذار داشت. وی در تمام جلسات شورا حضور یافت و با دقت، حوصله و تدبیر و نیز ارائه نقطه نظرات فنی و تخصصی، راهکارهایی توام با صرفه و صلاح شهروندان و مدیریت شهری پیشنهاد کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، نگاه همه جانبه مهندس ترکان در امور پیچیده فنی را زمینه ساز اخذ تصمیمات عاقلانه مبتنی بر اصول و معیارهای فنی و مدیریتی توصیف و اضافه کرد: مرحوم ترکان مرد تصمیم های سخت و به موقع بود و با حضور فعال و موثر در مناصب مختلف و مهم خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشت.

در ابتدای این نشست، مهندس پژمان اللهوردیزاده دبیر شورای فنی شهرداری تهران نیز طی سخنانی از مهندس اکبر ترکان به عنوان قدیمی ترین عضو شورای فنی شهرداری تهران نام برد. وی با بیان آنکه مهندس ترکان فعالیت خود در شورای فنی را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرد، مجموعه اسناد نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران را حاصل بخشی از تلاش های وی خواند و یادآور شد: مهندس ترکان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ و در سن ۶۹ سالگی به دیدار معبود شتافت و جامعه متخصصان فنی و عمرانی کشور را در غم فقدان خود اندوهگین ساخت.

در ادامه این نشست، فهرست بهای تجمیعی نگهداری و تعمیر راه ها و بزرگراه های شهری در سال ۱۴۰۰ (موضوع سند شماره ۵-۵۷-۴-۴ نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران) با هدف یکسان سازی، به روز آوری و ایجاد وحدت رویه در برآورد هزینه اجرای کار و پرداخت صورت وضعیت ها در عملیات مربوط به تعمیر و ترمیم معابر سواره رو به تصویب شورای فنی شهرداری تهران رسید.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار