برگزاری جلسه اعضای شورای شهر تهران با نمایندگان مجلس/ ابتلای عضو شورای شهر تهران به کرونا

سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۹


رئیس شورای اسلامی شهر تهران از جلسه امروز اعضای شورای شهر تهران با نمایندگان مجلس خبر داد.

مهدی چمران امروز در آغاز پانزدهمین جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک پیروزی بزرگ و درخشش تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جام جهانی اظهار کرد: امیدوارم این پیروزی‌ها تداوم داشته باشد.

وی همچنین به بهره‌برداری یک ایستگاه جدید در روز گذشته اشاره کرد و گفت: از این اتفاق خوشحالیم و ان‌شاءالله ظرف ۲۰ روز آینده یک ایستگاه دیگر هم به بهره‌برداری خواهد رسید که افتتاح این ایستگاه حاصل تلاش دوستان در مدیریت شهری گذشته است و ان‌شاءالله این موفقیت‌ها در این دوره نیز ادامه‌دار باشد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: البته شهر تهران با مشکلاتی که دارد نمی‌تواند با این حرکت‌ها قابل رفع باشد و باید فکر اساسی برای حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو و اتوبوس شود  و ان‌شاءالله با تلاش شهردار و معاونین و اعضای شورای شهر تهران یک برنامه‌ریزی درست در حوزه حمل و نقل به‌ویژه برای مترو و اتوبوس خواهد شد تا هر چه زودتر به نتیجه مثبت برسیم.

چمران با اشاره به حضور مدیران عامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران و شهر تهران اظهار کرد: در دوره سوم پیش‌بینی شد که برای تکمیل شبکه فاضلاب یک بازه زمانی ۱۱۰ ساله طول خواهد کشید که این زمان بسیاری را برای این موضوع باید انجام می‌دادیم که در همان مقطع برنامه‌ریزی صورت گرفت و با توجه به اینکه دولت جدید آن زمان نیز از شهرداری به ریاست جمهوری رفته بود مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را برای شروع و تکمیل شبکه فاضلاب اختصاص داد که این رقم نیز مورد تصویب مجلس رسید و حرکت خوبی آغاز شد ولی متأسفانه سرعتی که مدنظر بود ادامه پیدا نکرد چرا که ما پیش‌بینی کرده بودیم در یک بازه زمانی ۱۰ ساله این شبکه به اتمام برسد.

وی گفت: با توجه به گذشت ۱۰ سال هنوز شبکه فاضلاب در تهران تمام نشده و باید در این بخش تلاش کنیم و این مسئله را حل کنیم همچنین برای دو منطقه تهران هنوز برنامه‌ریزی انجام نشده است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه شورای شهر تهران باید شرایطی را فراهم کند تا همه مدیران در حوزه‌های مختلف اعم از آب، برق، ورزش و … در صحن شورا حضور پیدا کنند، گفت:‌ در آن زمانی هم که ما مسئولیت شورا را برعهده داشتیم به همین سبک و سیاق عمل می‌کردیم و هر ۶ ماه مسئولان گزارشی را ارائه می‌کردند و ان‌شاءالله در این دوره نیز همان سبک و سیاق را دنبال خواهیم کرد و امیدواریم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

چمران ضمن اشاره به جلسه امروز اعضای شورای شهر تهران با نمایندگان مجلس شورای اسلامی (شهر تهران) گفت: این جلسه امروز ساعت ۴:۳۰ در مجلس برگزار خواهد شد.

وی در پایان از ابتلای سوده نجفی عضو شورای شهر تهران به کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم هرچه زودتر این عضو شورای شهر سلامتی خود را به دست بیاورد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار