آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری لیگ کوهنوردی در پایتخت

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۱


مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از آمادگی این نهاد برای برگزاری لیگ کوهنوردی در پایتخت خبر داد.

مراسم تجلیل از کوهنوردان و ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان در آکادمی ورزش شهروندی با حضور مدیرعامل سازمان ورزش، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، رئیس هیئت کوهنوردی، صعودهای ورزشی استان تهران، “روح‌الله علی اکبری عضو تیم هیمالیانوردی شهرداری تهران و جمعی از کوهنوردان پایتخت برگزار شد.

 

امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان‌ اینکه توسعه ورزش امر به خوبی‌هاست، گفت: ۱۴ درصد کودکان در ۲ هزار روز اول زندگی چاق هستند و اضافه وزن دارند و ما به عنوان کسانی که متولی ورزش شهروندی هستیم، در خصوص فرزندانمان وظایفی را داریم. کشور ما در حال پیر شدن است و باید ورزش را در این گروه سنی جدی گرفت.

 

محسنی با تاکید بر اینکه سازمان ورزش در ۶۰ رشته ورزشی در محلات شهر تهران لیگ برگزار کرده است، یادآور شد: باید در حوزه کوهنوردی نیز در این زمینه فعالیت کنیم تا بتوانیم شاهد ظهور استعدادهای نو و جدید در پایتخت باشیم.

 

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان‌ اینکه شهرداری تهران در ۵ منطقه کوهستانی خدماتی را به شهروندان ارائه می‌کند، اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ درصد ورود شهروندان به کوهستان های پایتخت را شاهد بودیم.

 

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران یک ویژگی دارد و آن این است که خود را آلوده ورزش قهرمانی نکرده است، عنوان کرد: در این باره نیز هزینه‌ای را به شهروندان تحمیل نکرده و رسالت خود را در توسعه ورزش شهروندی ادا کرده است. همچنین در جهت رشد ورزش و ورزش همگانی اقدامات بزرگی را انجام داده است.

 

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران در کوهستان های مناطق ۱ ، ۳ ، ۵ و ۲۲ همراه فدراسیون بوده است، ادامه داد:‌ امیدواریم حضور شهرداری تهران در وزارت ورزش و جوانان بتواند در مجامع فدراسیون ها هم حضور پر رنگی داشته باشد.

 

اسماعیل اسماعیل زاده رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران خاطرنشان کرد: کوهنوردان بحث آموزش و پیشگیری را دنبال می کنند. امسال نیز کوهنوردان صعود به قلل کورژنفسکایا به ارتفاع ۷۱۰۵ متر و سامانی ۷۴۹۵ متر را در کشور تاجیکستان طی کردند.در پایان مراسم از کوهنوردان شهر تهران تقدیر و تشکر به عمل آورد.

 

 

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار