کاهش نسبی قیمت میوه در میادین میوه و تره بار تهران

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ در ۱۸:۰۰


روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد:

کاهش نسبی قیمت میوه در میادین میوه و تره بار تهران

قیمت موز در میادین میوه و تره بار کاهش یافت

با توجه به انتشار خبری در روز گذشته مبنی بر افزایش ۱۰ درصدی قیمت میوه در بازار، روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد: میانگین قیمت انواع میوه در میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران نه تنها افزایش نداشته است، بلکه نسبت به نرخنامه قبلی اندکی کمتر نیز شده و بیش از ۳ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، موز از جمله میوه‌هایی است که قیمت آن در میادین و بازارهای میوه و تره بار کاهش یافته و موز آمریکای جنوبی با ۷۰۰ تومان کاهش از ۲۸۹۰۰ تومان به ۲۸۲۰۰ تومان و سایر انواع موز با هزار تومان کاهش از ۲۶ هزار تومان به ۲۵ هزار تومان رسیده است.

این گزارش می‌افزاید، قیمت انگور سمرقندی و بجنوردی در میادین میوه و تره بار با هزار تومان کاهش از ۱۴۵۰۰ تومان به ۱۳۵۰۰ تومان رسیده و قیمت انگور بی‌دانه قرمز و سیاه، انگور شاهرودی، انجیر زرد، انجیر سیاه و انواع آلو ثابت مانده، ضمن اینکه قیمت طالبی با هزار تومان کاهش از ۸۹۰۰ تومان به ۷۹۰۰ تومان و قیمت خربزه و ملون با ۵۰۰ تومان کاهش از ۸۴۰۰ تومان به ۷۹۰۰ تومان تنزل یافته است.

بنابر این گزارش، قیمت هندوانه بالای ۳ کیلوگرم با ۲۰۰ تومان کاهش از ۶۱۰۰ تومان به ۵۹۰۰ تومان و هندوانه زیر ۳ کیلوگرم با ۹۰۰ تومان کاهش از ۳۹۰۰ تومان به ۳ هزار تومان رسیده و قیمت سیب گلاب، سیب زرد، سیب قرمز، شلیل، شبرنگ و هلو ثابت مانده، ضمن اینکه قیمت انواع گلابی با هزار تومان کاهش در میادین میوه و تره بار از ۲۷ هزار تومان به ۲۶ هزار تومان رسیده است.

گفتنی است، در حال حاضر قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار تهران در مقایسه با میانگین قیمت‌های سطح شهر ۳۶ و نیم پایین‌تر است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار