مشکلات و معضلات مترو را در جلسه با مقام معظم رهبری مطرح کردم

شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۹:۰۷


محسن هاشمی در مراسم افتتاح سه ایستگاه از خط هفت مترو گفت: در جلسه ای خدمت مقام معظم رهبری ، مسایل ومعضلات مترو را طرح کردم واز ایشان برای حل موانع تجهیز و راه اندازی مترو استمداد کردم و ریاست جمهوری به بنده گفتند که رهبری در این مورد به دولت توصیه داشته اند.

به گزارش تهران نامه، رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: متاسفانه باید بگویم انتظاراتی که مردم از شورای پنجم برای تسریع وتقویت مترو داشتند، محقق نشده است ومترو هم از جهت توجه مدیران ارشد شهرداری تهران و هم از نظر اختصاص منابع در اولویت نبوده است.

باید موضوع هواکش های میان تونلی بصورت ویژه پیگیری شود و با توجه به ساخت داخل و کم هزینه بودن این بخش انتظارات بیشتری داشتیم وامیدواریم نواقص بسرعت جبران شود.

نمی خواهم این جلسه را تلخ کنم اما به شهردار محترم تهران و معاون حمل ونقل توصیه جدی می کنم که مسایل مترو رو بصورت میدانی دنبال کنند و از احتمال رخ دادن حوادث وسوانح غفلت نکنند.

خطوط شش و هفت مترو ایمن است

پیروز حناچی گفت: شهروندان نسبت به ایمنی خطوط شش و هفت مترو اطمینان داشته باشند.

 

شهردار تهران افزود: هفت ایستگاه خط هفت متروی تهران را تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسانیم. در حال‌ حاضر ۲۰۰۰ واگن در خطوط متروی تهران کمبود وجود دارد تا بتوانیم با تامین این واگن‌ها سر فاصله قطارها را به کمتر از دو دقیقه که ظرفیت آن در سیگنالینگ خطوط مترو وجود دارد، برسانیم.

سال آینده با حضور رئیس جمهور ۹ کیلومتر از ایستگاه دولت آباد به شهدا افتتاح می‌شود.

در ادامه، علی امام، مدیرعامل مترو  اظهار  داشت: امروز سه ایستگاه هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت خط ٧ افتتاح شد.

به گفته امام، ایستگاه هلال احمر در تیرماه امسال تکمیل شده بود اما به دلیل نبود پله برقی مورد بهره برداری قرار نگرفت اما حالا این ایستگاه بلندترین پله برقی خطوط مترو را دارد.

وی خبر داد: سال آینده با حضور رئیس جمهور این ۹ کیلومتر از ایستگاه دولت آباد به شهدا افتتاح می‌شود.

همچنین در خط ۶ نیز تا پایان سال ۹۸، ۱۵ کیلومتر دیگر تکمیل خواهد شد. سال آینده یک ایستگاه باقی مانده خط ۳ یعنی اقدسیه نیز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار