عملیات به زراعی فضای سبز و هرس ترون آغاز شد

سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۷:۲۵


احسان صفائی  ، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه  با اشاره به آمادگی و تجهیز اکیپ‌های اجرایی فضای سبز منطقه در فصل پاییز گفت: با هدف ایجاد فضای مطلوب شهری، زیبا سازی منظر شهری و افزایش رشد درخت و درختچه ها، عملیات اجرایی کندوکوب، به زراعی و هرس ترون در سطوح فضای سبز این منطقه آغاز شد.

صفائی با اشاره به اجرای عملیات به زراعی بوستان‌ها و معابر در نواحی ۴ گانه افزود: عملیات به زراعی و فعالیت‌هایی از قبیل کندوکوب، حذف کنده، شاخه خشک تنه جوش و پاجوش درختان، پخش کود و زیر و رو کردن خاک بستر باغچه های معابر و بوستان ها، تشتک زنی، حذف علف هرز، نخاله کشی و نظافت بستر خاک در دست اجراست .

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ درباره اهمیت اقدامات اداره فضای سبز در شش ماهه دوم سال در احیاء و جوان نمودن فضای سبز گفت : کاشت نهال ،درختچه و نشاهای فصلی ، محلول پاشی ، هرس درختان، رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی،آبخوری، دستگاه بدنسازی، از دیگر فعالیت منطقه در ماه‌های آتی است.

او با اشاره به اجرای عملیات هرس و فرم دهی ترون های  بلورها ،میادین و معابر  گفت: چندین اکیپ از واحد فضای سبز نواحی چهارگانه  بصورت هماهنگ عملیات فرم دهی و هرس ترون های سطح شهر را انجام می دهند.

صفائی افزود: طی برنامه‌ریزی انجام شده و با توجه به خزان درختان و گیاهان، عملیات هرس درختان و درختچه‌های سطح منطقه از ابتدای آذر ماه آغاز و تا پایان سال جاری انواع درختان هرس می شود.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار