علت اصلی آبگرفتگی در تهران رسوب پسماندها است

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۲


معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت: علت اصلی آبگرفتگی در شهر تهران ناشی از رسوب پسماندها است.

جلال بهرامی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران یکشنبه- ۱۶ آبان ۱۴۰۰- در بیستمین جلسه شورای اسلامی تهران درباره آبگرفتگی های چند روز گذشته در سطح شهر تهران گفت: اگر یک نقطه در شهر هم آبگرفتگی داشته باشد، باید آن را رفع کنیم و هیچ بهانه ای هم نیست.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران افزود: از ابتدای ورود با آقای نظری، معاون امور هماهنگی مناطق و معاون های خدمات شهری و شهرداران مناطق برای لایروبی انهار جلسه داشتیم و این موضوع را به صورت میدانی  پیگیری کردیم.

بهرامی با بیان اینکه لایروبی ۵۳۰ کیلومتر شبکه اصلی و ۱۲۰ کیلومتر از شبکه کول گذاری شده گفت: در کانال های اصلی تمام شبکه های مویرگی را به جنوب شهر و اسلامشهر هدایت کردیم. همه این کار ها با هماهنگی مناطق انجام شد و صورت جلسه، تصاویر و گزارش های آن موجود است.

او با بیان اینکه در رفع آبگرفتگی ها نقاط ضعفی داریم و این موضوع را می پذیریم عنوان کرد: بیشترین مشکلات آبگرفتگی ناشی از رسوب پسماندها در سطح شهر است.

معاون شهردار تهران گفت: از شهروندان درخواست می کنیم با شهرداری همکاری کرده و از ریختن زباله خود به داخل انهار و جوی ها خودداری کنند.

بهرامی خاطرنشان کرد: اقداماتی بسیاری برای آبگرفتگی ها انجام شده، ولی آنچه که هست همه تلاش ما نبوده است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار