شکل گیری جدال زندگی و مرگ به بهانه شیوع کرونا شایسته این مردم نیست

سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۱


رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به مطالبات مردم برای شهر و کشورشان گفت: مردم نمی خواهند مالیات و عوارض شان توسط دولت و شهرداری به هدر رود این حق مردم به حق می خواهند و انتظار دارند تا سرمایه های عمومی و دارایی های شهر و کشوور درست اداره شود.

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و نودمین جلسه علنی شورای شهر تهران طی نطق پیش از دستور ضمن تبریک میلاد مسعود کریم اهل بیت امام حسن مجتبی و فرا رسیدن روز شوراها ، روزکارگر و روز معلم گفت: نهم اردیبهشت ماه، روز شوراهای اسلامی است و این روز را باید روز مردم دانست، روزی که زمینه ساز اداره امور محلی به دست مردم و توسط منتخبان مردم بر پایه مشورت و شوری است، سلام و درود می فرستیم به روح پرفتوح حضرت آیت الله طالقانی(رحمه ا.. علیه) که با پیشنهاد و پیگیری ایشان «شوراها» و «مدیریت مردمی در اداره امور» در قانون اساسی مطرح و مورد توجه و تاکید امام (ره) و رهبر انقلاب قرار گرفت.

او افزود: اعتقاد آیت الله طالقانی به شوراها تا بدانجا بود که در یکی از سخنرانی های خود گفتند: ” بگذارید این مردم مسؤولیت پیدا کنند،این مردمند که کشته دادند، اینها از همین توده های جنوب شهر بودند،منطق اینها بوده است.«و امرهم شوری بینهم»”

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در ماه بندگی خدا رمضان و در آستانه شب های قدر قرار داریم، تصریح کرد: یاد آوری این نکته که در اسلام و تعالیم قرآن کریم ،انسانها با هم برابرند و از حق زندگی سالم همراه با آسایش و آرامش برخوردارند (مائده، آیه ۳۲) امری ضروری است. این روزها و در میانه دوره چهارم تشدید بیماری کرونا متاسفانه شاهد پایمال شدن حق زندگی همشهریان و هموطنان عزیزمان هستیم، خانواده های بسیاری داغ عزیزی را در دل دارند و جامعه از وجود و نقش آفرینی شهروندانی که می توانستند در بهبود و اصلاح آن نقش آفرینی کند محروم می شود. برای همه مبتلایان آرزوی سلامت و بهبودی دارم، ضمن تسلیت به بازماندگان و خانواده های داغدار برای درگذشتگان از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت الهی را خواستارم.

فراهانی ادامه داد: به عنوان نماینده مردم شریف تهران در شورای اسلامی شهر تهران براساس عهدی که با مردم بسته ام و سوگندی که در پیشگاه قرآن کریم ادا کرده ام؛ پرسشگر سوالاتی هستم که ذهن و زبان همشهریانم آن را زمزمه می کند؛ آیا حق زندگی سالم همراه با آسایش و آرامش شهروندان به درستی ادا شده است؟ آیا مسئولان امور تدابیری که برای صیانت از زندگی خود بکار می بندند تا از گزند کرونا آسیب نبینند را برای مردم هم بکارگرفتند؟ آیا پاسخی برای پدران و مادران ،همسران و فرزندانی که امید و پناهشان در زندگی را در جدال با کرونا از دست داده اند داریم؟ آیا صیانت و مراقبت از تزریق واکسن کرونا با رعایت اولویت ها آنقدر سخت است که شاهد انتشار اخبار تزریق های غیر قانونی هستیم؟ مگر تامین واکسن رایگان و به موقع سخت است که حرف از واردات واکسن توسط بخش خصوصی و فروش واکسن می زنید؟

او عنوان کرد: گمان نمیکنم هیچ پاسخی جبران کننده زخم ها و آسیب های این عزیزان باشد. چرا که بی تدبیری،بی مسئولیتی و بی توجهی های مسئولان امر و افرادی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی تفاوت بودند زمینه ساز سلب حق زندگی هم میهنان عزیزمان در جدال با کرونا شده است. شکل گیری جدال زندگی و مرگ به بهانه شیوع کرونا شایسته این مردم نیست!

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مردم صاحبان اصلی شهر و کشور هستند، افزود: همان مردمی که فارغ از قومیت،زبان ،مذهب و دین بر پایه عشق و علاقه به ایران عزیز جنگ را اداره کردند، در برابر تحریم ها دوام آوردند و در این دوران سیاه کرونا پشت و پناه هم هستند. مردمی که بر اساس قانون اساسی حق انتخاب دارند و محرم کشورند و تنها مطالبه شان از مسئولین «زندگی،آزادی و فرصت تلاش برای آرامش و آسایش» است حقوقی که در قرآن و قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است و انتظار دارند باری از زندگی شان برداشته شود نه آنکه بار اداره شهر و کشور بر زندگی شان تحمیل شود.

فراهانی گفت: کارهای زیادی باید انجام شود، برای پدری که شغلش را از دست داده و نمی داند بدون بیمه ای که به آن دلگرم باشد چگونه می توانداز عهده هزینه داروی فرزند بیمارش برآید. مادری که با دستفروشی چرخ زندگی خود و فرزندانش را می چرخاند و نمی داند در روزهای کرونایی چگونه می تواند پول اجاره خانه اش را جور کند. کودکی که میداند پدر و مادرش هزینه خرید تبلت و اینترنت ندارند و نمی داند چگونه درس های مدرسه اش را یاد بگیرد تا عقب نماند.

او ادامه داد: کارهای زیادی باید انجام شود برای هزاران نفر مانند اینها تا حق زندگی این همشهریان عزیز ما ادا شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: مقصود من را اشتباه متوجه نشوید؛ مردم شریف و خوبی که من در محلات جنوبی شهر تهران در میان آنها بزرگ شده ام و به بچه محل بودن با آنها افتخار می کنم یا در ملاقات های روزمره ام می بینم انتظار ندارند که دولت یا شهرداری همه مشکلات آنها را حل کند، این مردم شریف می دانند و باور دارند که باید سخت تلاش کرد.

فراهانی ادامه داد: مردم نمی خواهند مالیات و عوارض شان توسط دولت و شهرداری به هدر رود این حق مردم به حق می خواهند و انتظار دارند تا سرمایه های عمومی و دارایی های شهر و کشور درست اداره شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: مردم از مسئولان دولت و مدیران شهرداری و من و شما این چیزها را بهتر می دانند، از دولت و شهرداری،مجلس و شورای شهر انتظار حل همه مشکلات را ندارند ولی عمیقاً حس می کنند که با یک تغییر کوچک در اولویت ها و عملکردها همه مردم شهر و کشور از نتایج بهتری برخوردار می شوند.

فراهانی اضافه کرد: مردم می دانند که ما چه کاری را می توانیم و چه کاری را نمی توانیم انجام بدهیم،آنها می دانند که بهتر از اینها از ما بر می آید و بهتر عمل کردن را می خواهند و وای بر من و هر مسئولی که لحظه ای از این بهتر عمل کردن دریغ کرده باشیم.

او با اشاره به اینکه در انتخابات سال ۱۳۹۶ تکرار غرور آفرین مردم عزیز برای تهران زمینه ساز گام برداشتن شورا و شهرداری برای بهتر عمل کردن بود، اظهار کرد: امیدوارم آنچه با یاری خداوند متعال و همراهی شهروندان مشارکت جو،شورایاران دلسوز و نخبگان عزیز انجام داده ام مورد قبول و رضایت شما مردم خوب شهرم تهران قرار گیرد، که رضایت خداوند در رضایت شماست.

او در پایان گفت: امیدوارم در پرتو الطاف الهی و عنایات امام مهربانی و رحمت حضرت رضا(ع) شاهد پایان یافتن شرایط ناشی از فراگیری ویروس کرونا و آغاز دوباره تلاش برای زندگی باشیم و در فردای پایان کرونا همه با هم یک صدا زمزمه کنیم؛ آن گونه که همایون شجریان عزیز روایت کرد و خواند: خوب شد،دردم دوا شد،خوب شد…

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار