سخنگوی شورای شهر تهران: مشکلات مناطق حاشیه پایتخت چندوجهی است

پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ در ۲۱:۰۰


سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به دیدارش از منطقه خلازیل در حاشیه جنوبی پایتخت گفت: مشکلات این منطقه و دیگر گوشه های فراموش شده شهر چند وجهی است.

 

علیرضا نادعلی عضو شورای شهر تهران با اشاره به حضور شب گذشته اش در گرمخانه بانوان شوش و  حاشیه شهر تهران،  نوشت: به همراه تعدادی از فعالان اجتماعی و مددکاران دلسوز در “گوشه فراموش شده” ‎تهران بودم.

وی افزود: در ابتدای شب به گرمخانه بانوان در میدان شوش رفتم. سختی ها و تلاش هایی که برای بهبود وضعیت زنان آسیب دیده و آسیب پذیر در این منطقه انجام می شود، ستودنی است.

نادعلی نوشت: ‏با نگاه دقیق تری که نتیجه این بازدید بود، بلافاصله به ‎خلازیل رفتیم. سر زدن به پاتوق های شبانه، بررسی وضعیت اسکان، سلامت و بهداشت اهالی، اولویتم بود ولی بعد از مشاهده واقعیت های پنهان شده‌ خلازیل، به این نتیجه رسیدم که با مشکلی چندبعدی مواجهیم.

‏سخنگوی شورای شهر  افزود: برای برطرف کردن ریشه ای این مشکل که در هر لحظه در حال بازتولید خودش است، نیاز به همکاری و تعامل همه دستگاه های مسئول است.

به نوشته وی، باید با هموار کردن قانون و حمایت درست از کسانی که در خط مقدم این مسائل در حال کوشش اند، سعی در التیام زخم ها و دردهای قدیمی تهران داشت.

به گزارش ایرنا، خلازیل یکی از مناطق حاشیه جنوب تهران است که حتی کار و کاسبی در آن خاص است؛ فروشندگان ضایعات پسماندی و دست دوم را به فروش می رسانند.

خلازیل دارای جمعیتی حدود ۲۳۰۰ نفر و بالغ بر ۶۱۵ خانواده است. شهروندان در این منطقه در وضعیتی نامناسب بوده و پاتوق معتادان است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار