سایه «درخت تنها» در منطقه9 جلوه گر شد

شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۴:۴۸


برنامه هنری « جور دیگر» در سه اپیزود در سه تاریخ، هر کدام از این سه رویداد هنری، با مفهوم و پیام خاصی اجرا شده است.

به گزارش تهران نامه، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، علیرضا خامسیان سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه از اجرای برنامه هنری تحت عنوان « جور دیگر» در خیابان اجتماعی خبر داد.

وی با اشاره به رویکرد نوین مدیریت شهری مبنی بر بازپس گیری شهر از خودورها به نفع شهروندان، از جمله در خیابان اجتماعی منطقه۹، گفت: خیابان اجتماعی فضایی برای گردهمایی شهروندان و مکانی برای هنر اجتماعی است.

خامسیان گفت: برنامه هنری « جور دیگر» در سه اپیزود در سه تاریخ مختلف برگزار شد؛ هر کدام از این سه رویداد هنری، با مفهوم و پیام خاصی اجرا شده است.

سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ عنوان کرد:در گام نخست، همزمان با روز جهانی بدون خودرو برنامه های هنری در خیابان اجتماعی اجرا شد.

وی افزود:گام دوم نیز، همزمان با برگ ریزان پاییز تحت عنوان نت پاییزی اجرا شد؛ این برنامه تلفیقی از موسیقی و برگ ریزان رنگ پاییزی بود.

خامسیان در ادامه عنوان کرد: در گام سوم همچنین، همزمان با روز درختکاری برنامه ای تحت عنوان « درخت تنها» اجرا شد. در این رخداد هنری، سوژه اصلی، تک درخت است، و پهنه وسیعی از خیابان اجتماعی به عنوان بوم نقاشی در نظر گرفته شد.

وی درباره مختصات این رویداد هنری و محیط زیست یادآور شد: این رویداد در زمره هنر اجتماعی است و کل مساحت پروژه ۲۵۰ متر مربع با رنگ های محیط زیستی نقاشی شده که هدف از طراحی درخت، پوشش فضای بصری است.

خامسیان تصریح کرد: «جور دیگر ۳» در ادامه بازپس گیری نمادین شهر، و حق زیستن شهروندان طراحی شده است؛ و با هنر اجتماعی ، درصدد اجتماعی کردن و تلطیف فضای شهر هستیم.

گفتنی است معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۹، در روز درختکاری، با مشارکت مردم، و با یاد شهدا در محدوده نواحی ۱ و ۲ اقدام به کاشت درخت کرده است. در برنامه گرامیداشت شهدا، درختانی توسط شهروندان در فضای میدان دکتر هوشیار، بوستان های المهدی، کوثر و کوکب کاشته شده است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار