جلسه ویژه شورای شهر برای کاهش و مدیریت آلودگی هوای تهران برگزار می شود

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در ۱۹:۰۶


رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه ویژه پایتخت با حمایت وزارت کشور، سازمان محیط زیست و پیگیری شهرداری و شورای اسلامی این کلانشهر به منظور کاهش و مدیریت آلودگی هوای پایتخت خبر داد.

سیدجعفر تشکری هاشمی روز یکشنبه پس از بیست و پنجمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش آلودگی هوا در فصول سرد سال گفت: پدیده آلودگی هوا موضوعی نیست که ما همزمان با غبار آلود شدن هوای تهران به فکر حل آن باشیم بلکه نیازمند یک کار و برنامه ریزی مستمر و چندین ساله است.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا با پدیده آلودگی هوا دست به گریبان بوده و یا هستند اما توانستند به صورت علمی مشکل آلودگی هوایشان را حل کنند، اظهار داشت: بر اساس مطالعات شرکت کنترل کیفیت هوا غالب آلودگی هوا تهران ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون هستند که منشا این ذرات صنعتی و منابع متحرک است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه منابع متحرک بیش از ۸۰ درصد تولید آلودگی هوای تهران را تولید می کنند، گفت: ناگزیر به تغییر رویکرد نسبت به خودرو های فرسوده، رفت و آمد خودروهای شخصی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ‌افزود: در حالیکه باید بیش از ۹ هزار دستگاه اتوبوس داشته باشیم امروز تنها  ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر تهران فعالیت دارند.

وی افزود: این مهم نشان می دهد با توجه به کمبود اتوبوس در شهر تهران ناگزیر شهروندان بیشتری از وسیله شخصی استفاده می کنند.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: مادامی که وضعیت حمل و نقل عمومی به حد مطلوب نرسد و  از سوی دیگر برای نوسازی خودروهای فرسوده شهر تهران برنامه ریزی نشود و خودرو استاندارد نیز تولید نشود، آلودگی هوای پایتخت همچنان باقی خواهد ماند.

تشکری هاشمی عنوان کرد: وزارت نفت باید در تولید سوخت باکیفیت برای نیروگاه‌ها و کارخانه وارد عمل شود از سوی دیگر باید با اهتمام بیشتر و عزمی جدی تامین ناوگان حمل و نقل عمومی را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به ابراز نارضایتی بهبر معظم انقلاب  از وضعیت ترافیک تهران، گفت: مدیران تا لحظه بحران صبر می کنند اما بدون شک در شورای اسلامی تهران ۲ موضوع ترافیک و آلودگی هوا را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار