برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی در بوستان آب و آتش

چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۷


برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی در بوستان آب و آتش

به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ (ع) ) و همزمان با دهه کرامت چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر، ساعت ۲۱ در بوستان آب و آتش برگزار می شود.

در این جشنواره که حاصل همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و شرکت نوسازی عباس آباد است، حدود ۸۰ هنرمند بیش از ۴۰۰ اثر خود را از اقصی نقاط کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند که بیشترین آثار ارسالی از منطقه خراسان بزرگ (شمالی، جنوبی و رضوی) بوده است.

در بخش بین الملل این جشنواره نیز هنرمندانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان، ترکیه و  افغانستان (ساکن ایران) حضور دارند.

شناسایی و تجلیل از پدید آورندگان آثار موسیقایی در زمینه فرهنگ رضوی و بسط، تعمیق و ترویج هنر آوایی با محوریت فرهنگ رضوی از اهداف این جشنوراه هنری است.

جشنواره آواها و نواهای رضوی به جز بوستان آب و آتش همزمان در شش شهرستان دیگر استان تهران نظیر، ری، دماوند، شهر قدس، قرچک، رباط کریم، ملارد به اجرا در می آید.

اختتامیه جشنواره با اجرای گروه های برتر به صورت می گیرد؛ پخش آنونس و تیزر ویژه جشنواره، سخنرانی مقامات و مسئولین و قرائت پیام وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تقدیر از گروه های برگزیده با اهدای تندیس جشنواره از دیگر بخش های این جشنواره است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار