تهیه مکانیزم‌های تشویقی برای انجام کارهای کلان در شهرداری تهران با مشارکت مردم و خیران

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در ۰۹:۴۳


معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران گفت: در حال تدوین ساز و کاری هستیم که از ظرفیت و پتانسیل نخبگان استفاده کنیم؛ برای این مسئله به دنبال تهیه مکانیزم‌های تشویقی برای کارهای بزرگ و کلان با مشارکت مردم و خیران هستیم.

لطف‌الله فروزنده؛ معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران درباره میزان تحقق برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران اظهار کرد: بودجه سالیانه شهرداری، بُرشی از برنامه  پنج ساله است؛ هم اکنون دو سال از برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران طی شده است و پایان سال می‌توان درباره تحقق برنامه پاسخ داد.

وی همچنین درباره ادغام برخی از ادرات کل از جمله ایثارگران شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ادغام نداریم بلکه اصلاحات ساختاری داریم از جمله اصلاحاتی که انجام خواهیم داد و لایحه آن بزودی تقدیم شورای شهر تهران خواهد شد، بحث استقلال اداره کل ایثارگران و منفک شدن از اداره رفاه شهرداری تهران است و قرار است طی یک لایحه  این اداره کل زیرنظر شهردار تهران قرار بگیرد.

فروزنده درباره دلیل ارسال این لایحه به شورای شهر تهران ادامه داد: مسئله ایثارگران بسیار مهم است و لزوماً باید به همه ابعاد این موضوع پرداخته شود و حداقل مسئله  ایثارگران رفاهی است و مهمترین مسئله، فرهنگ ایثار و شهادت است و رسیدگی به مسائل فرهنگی این عزیزان است لذا دیدگاه اصلی شهردار تهران این است که آن را احیا کنیم.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران درباره برنامه ریزی و رویکرد این دوره از مدیریت شهری به پروژه‌های شهری گفت: رویکرد شهرداری به پروژه‌ها و تأمین منابع استفاده از ظرفیت‌های مردمی است و معتقدیم بدون حضور مردم، اجرا شدن این پروژه‌ها امکانپذیر نیست؛ به همین جهت در حال تدوین ساز و کاری هستیم که از ظرفیت و پتانسیل نخبگان استفاده کنیم علاوه بر اینکه کمیته‌هایی را با هدف استفاده از ظرفیت مردمی شکل داده‌ایم همچنین برای این مسئله به دنبال تهیه مکانیزم‌های تشویقی برای کارهای بزرگ و کلان با مشارکت مردم و خیران هستیم.

وی به مسئله تبدیل وضعیت قراردادها به رسمی‌ اشاره و تصریح کرد: طبق قانون باید مجوز سازمان امور استخدامی را داشته باشیم و شهردار تهران مکاتبه‌ای را انجام داده و  قول دادند و منتظر ابلاغیه و مجوزهای لازم هستیم تا آن را عملیاتی کنیم.

فروزنده در مورد دورکاری پرنسل شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ما صدرصد به دورکاری معتقدیم و باور داریم، به این معنا که شرایط برای کارمندان فراهم شود و بحث خانم و آقا نیست و هر شغلی، ظرفیت دورکاری داشته باشد باید انجام شود.

 

 

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار