تردد موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های دودزا در تهران ممنوع شد

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۵


معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از این پس تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهای دودزا در شرایط اضطرار آلودگی هوا ممنوع می‌شود.

 با توجه به استمرار پایداری هوا و انباشت آلاینده‌ها, اولین جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا هفته گذشته برگزار شد که یکی از مصوبات این جلسه ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهای دودزا بود.

در رابطه با این موضوع زهره عبادتی, معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در شرایط اضطرار آلودگی هوا بر اساس دستورالعمل ماده ۳ قانون هوای پاک، از این پس هر روزی که شرایط آلاینده‌ها در وضعیت نارنجی یا قرمز قرار بگیرد و شاخص کیفت هوا بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ و یا بالاتر از آن باشد, تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهای دودزا در شهرهایی که وضعیت ناسالم دارند ممنوع خواهد شد و پلیس راهور می‌تواند مانع تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهایی که معاینه فنی ندارند و یا آلودگی قابل مشاهده تولید می‌کنند شود.

وی افزود: هم‌چنین از ابتدای سال ۱۴۰۱ تردد تمام موتورسیکلت‌ها و تاکسی‌های کاربراتوری ممنوع خواهد شد.

عبادتی گفت: این قانون به دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری و پلیس راهور ابلاغ شد و انتظار داریم از الآن اطلاع‌رسانی و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام بگیرد و این قانون از ابتدای سال آینده اجرایی شود.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار