برگزاری برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و خانواده محور برای کودکان

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ در ۱۶:۴۶


شهردار منطقه ۱۱ به مناسبت هفته ملی کودک از اجرای برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و تفریحی با هدف ایجاد نشاط و خلاقیت در کودکان دربوستان رازی خبر داد که تا پایان ماه مهر در محله های این منطقه اجرا می شود.

نصراله آبادیان، به مناسبت هفته ملی کودک با اشاره به نقش حوزه اجتماعی و فرهنگی در تعالی کودکان و نوجوانان گفت: فرا رسیدن هفته ملی کودک فرصتی است برای یادآوری حقوق این پیام آوران کوچک مهربانی و راستی که آینده آنها در گرو تصمیم گیری های امروز ماست و وظیفه داریم همواره در جهت ارتقاء حقوق آن ها تلاش کنیم.

 

آبادیان با توجه به برگزاری برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و خانواده محور از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی این منطقه با عنوان “حال خوش زندگی –رنگ خوش زندگی کودکان” در بوستان رازی افزود: در دو سال گذشته با توجه به پاندمی ویروس کرونا در جامعه، زندگی عادی شهروندان به ویژه کودکان در قرنطینه با چالش‌های زیادی روبرو بوده که با انجام واکسیناسیون شهروندان و دانش‌آموزان این فرصت پیش آمده که برنامه‌هایی چون تابلو برگ پاییزی، نقاشی بر روی گلدان سفالی و کاشت گل در گلدان، نقاشی بر روی سنگ، نمایش عروسکی، سرود دانش آموزی، مسابقه ورزشی و ورزش در خیابان، آموزش رعایت قوانین ترافیکی  و حریم همسایگی و محیط زیست و پسماند در منطقه ۱۱ بر گزار شود.

 

او افزود: در راستای حمایت از تولیدات داخلی و دسترسی شهروندان به لوازم التحریر ایرانی –اسلامی و حمایت از خانواده‌های کم برخوردار، نمایشگاه عرضه محصولات با قیمت مناسب در بوستان رازی تا تاریخ ۳۰ مهر ماه دایر اسحمید جوانی شهردارمنطقه با اعلام این مطلب گفت: ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه‌ای که توسط دانش آموزان، نوجوانان و جوانان به شهرداری منطقه ارسال می‌شود توسط کمیته‌ای متشکل از متخصصان و نخبگان محلات رسیدگی و  پس از بررسی‌های کارشناسانه به مرحله اجرا در خواهد آمد.

او در جمع شهرداران مدارس منطقه بیان کرد: در این زمینه از مشارکت دانش آموزان و اولیا مدارس منطقه به عنوان پایگاه آموزشی موضوعات شهری استفاده خواهیم کرد تا شاهد نتایج ملموس آن در شهر باشیم.

جوانی افزود: نگاه من به شهرداران مدارس، نگاهی بلند مدت است در این راستا برنامه‌هایی برای فعال کردن دانش آموزان در موضوعات شهر و شهرداری پیش بینی شده و امیدواریم با مشارکت شما به الگویی برای سایر مناطق تبدیل شویم.

 

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار