با محوریت نوجوانان و جوانان انجام شد؛ ویژه برنامه های هفته بدون دخانیات در منطقه ۱۴

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ در ۰۸:۵۱


همزمان با “هفته ملی بدون دخانیات” برنامه های متنوعی در منطقه ۱۴ با محوریت فضای مجازی اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، سعید تیموری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این باره گفت: این برنامه ها به منظور ارتقای آگاهی های عمومی شهروندان درخصوص شناخت مضرات استعمال دخانیات با شعار”تعهد من، ترک قلیان” برگزار شده است.

تیموری افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت در اجرای برنامه های حضوری، مواردی از جمله اطلاع رسانی برنامه ها از طریق بارگذاری کلیپ های آموزشی، پیام های آموزشی در فضای مجازی، چاپ ، نصب بنرها و پوسترهای خلاقانه مرتبط با دخانیات در معابر اصلی اجرایی شد.

برپایی کلاس آموزش مجازی تخصصی با موضوعات سلامت محور و پیشگیری از دخانیات همچنین وبینارهای تخصصی با موضوعات مرتبط با قلیان و تهدیدهای آن برای جوانان، خانواده و جامعه از جمله برنامه های آموزشی است که با حضور کارشناسان متخصص و اشتراک گذاری تولیدات محتوایی در محلات اجرا شد.

تیموری در ادامه به اجرای برنامه های هفته دخانیات به میزبانی بوستان های منطقه همچون ترنج، گلزار و سهند با حضور نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: علاوه بر آن، جشنواره مجازی هفته بدون دخانیات در زمینه نقاشی ، داستان کوتاه و گویندگی، اجرای پرفورمنس آموزشی با موضوع پیشگیری از مصرف قلیان و سینما سلامت نیز در محلات به اجرا در آمده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه خاطرنشان کرد: جمع آوری آثار ارسالی تجارب شهروندان در ترک سیگار و قلیان، تقدیر ازدبیران محله ای کانون پیشگیری از استعمال دخانیات، افراد شاخص و سازمانهای مردم نهاد فعال دراین حوزه، همچنین عضوگیری و توسعه کانون پیشگیری از دخانیات در منطقه از ویژه برنامه هایی است که به همین مناسبت در محلات منطقه ۱۴ به اجرا در آمد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار