بازدید از محلات جهت توسعه فضاهای فرهنگی

پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ در ۱۲:۴۴


قرار این هفته شهردار تهران و معاونان محله زرگنده، امام زاده اسماعیل (ع) است.

محمد امین توکلی زاده؛ معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در قرار محله گردی‌ این هفته در محله زرگنده، ابتدا از خانه شاعران ایران در خیابان کلاهدوز بازدید کرد.

توکلی زاده با اشاره بر توجه ویژه شهردار تهران به حوزه‌های فرهنگی، هنری واجتماعی گفت:شهردار تهران اهمیت ویژه‌ای برای حوزه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی قائل هستند. به همین دلیل توسعه فضاهای فرهنگی و اجتماعی در اولویت است. طبق برنامه‌ریزی قرار است با توسعه فضاهای ادبی و فرهنگی در مناطق اتفاق خوبی را در آنجا شاهد باشیم. یکی از سرمایه‌های ما در حوزه فرهنگ، شعر است. این سرمایه، بن‌مایه کارهای دیگر فرهنگی است. در این دوره خود را موظف می‌دانیم با کمک شاعران، ادیبان و نخبگان محلی از شعر بتوانیم در بهبود حال شهر و توسعه فرهنگ انقلاب اسلامی بهره‌بگیریم. از شاعران آیینی، انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس نیز دعوت کردیم تا در محافل ادبی محله‌ها حضور داشته باشند و جریان فرهنگی را توسعه و بهبود ببخشند.

در ادامه توکلی زاده با بازدید از بیمارستان روانپزشکی جانبازان صدر پای صحبت‌های مسئولین مجموعه نشست.

مدیر بیمارستان روانپزشکی جانبازان صدر ،دکتر علی‌اکبر میرابی با اشاره بر مشکلات بیماران این چنین اظهار داشت : بالغ بر ۱۵ هزار جانباز اعصاب و روان در تهران داریم. این بیمارستان جانبازان اعصاب و روان همه کشور را پذیرش می‌کند. اختلال پس از سانحه، برای جانبازان جنگ تحمیلی رخ داده و پس از آن هر چیزی که صحنه جنگ را تداعی کند، حال آنها را دگرگون می‌کند و دوباره صحنه جنگ را تجربه می‌کنند. بی‌خواب می‌شوند. در خواب هم کابوس می‌بینند. عزیزانی که اینجا بستری هستند چنین حالی دارند.

وی در ادامه از تجربه در صف ماندن برای تأیید بلیت استخر برای این عزیزان مثال می‌آورد تا اینکه چند سال است برای بیماران لباس نو نخریده‌اند. و اوضاع ساختمان بخش که ناامن تر از همیشه حتی با زلزله ۲ ریشتری هم فرو می‌ریزد، گفت.

دکتر ندا ضیا؛ رئیس بیمارستان  به ۴۰ تخت بیماران اشاره می‌کند که کافی نیست.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران می‌گوید: شرمنده این بزرگواران بودیم و حالا شرمنده‌تر شده‌ایم. در حوزه اجتماعی و فرهنگی هرکاری از دست معاونت اجتماعی شهرداری تهران برآید برای این عزیزان دریغ نخواهیم کرد؛ فعالیت‌هایی که در حوزه بهتر شدن روحیه، نشاط و تعامل این عزیزان باشد.

در ادامه رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران و مدیر اداره کل فرهنگی شهرداری تهران قول هایی مبنی بر بهبودی اوضاع فرهنگی مجموعه و خدمات بیماران را می‌دهند.

مقصد نهایی توکلی زاده در این بازدید باغ کتاب تهران یک مجموعه تمام‌عیار برای عاشقان کتاب بود . ایمان محمودی آشتیانی؛ مدیر پروژه باغ کتاب می‌گوید: طرح اولیه باغ کتاب در ۴ بخش کودک و نوجوان، بزرگسال، بخش‌های سینمایی و فروش محصولات فرهنگی تقسیم شده‌بود. بعد از آن بخش‌های دیگری از جمله مراکز علمی و فرهنگی برای کودکان و نوجوانان به باغ کتاب اضافه شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در ادامه از تأسیسات باغ کتاب هم بازدید می‌کند. موضوع دیگر باغ کتاب بازگشایی سینماست که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده‌بود. کسری حسنی؛ سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در توضیح می‌گوید: قرارداد سینمای باغ کتاب با سازمان املاک باید تعیین تکلیف شود. ۱۷ میلیارد تومان هزینه کارهای انجام شده بالاتر از سقف قرارداد از سال ۱۳۹۳ تاکنون در باغ کتاب است که باید در اولویت پرداخت به پیمانکار قرار بگیرد.

انتهای پیام/

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار