افزون بر ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران فرسوده است

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در ۱۲:۵۵


رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از فرسودگی بیش از ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی در این شهر خبر داد.

سید جعفر تشکری هاشمی روز یکشنبه در جریان بیست و پنجمین جلسه شورا با ارایه تذکر در خصوص ترافیک تهران، افزود: چند سالی است که شهر تهران مورد غفلت واقع شده و در بحث توسعه حمل و نقل عمومی و زیر ساخت ها اقدامات اساسی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه امروز  با حمل و نقلی  آسیب پذیر مواجه هستیم گفت: در ناوگان مترو  به واسطه اورهال نشدن، واگن قفل شده و بیش از نیم ساعت مردم محبوس بودند و  علت اصلی این اتفاق فرسودگی ناوگان  است و قطارها نیاز به تعمیر اساسی دارند.

عضو شورای اسلامی از شهردار تهران درخواست کرد، با توجه به کمبود قطعات در انبارهای شرکت واگن سازی، این موضوع را در اولویت خود قرار دهند و بر روی تعدادی از قطار ها به فوریت عملیات اورهال شروع شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: مسوولان شهرداری باید به صورت عاجل برای تامین ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی به خصوص از اول آذر ماه که با بازگشت طرح ترافیک به وضعیت اولیه بسیاری از مردم مجبور به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی هستند اقدامات مقتضی را انجام دهند.

عضو شورا  با ارائه تذکر دیگر درباره  آلودگی هوا گفت: اواخر پاییز و اوایل زمستان با پدیده اینورژن مواجه می شویم و در این خصوص داد سخن می گوییم در صورتی که  این موضوعی است که باید در طول سال کار شود.

وی گفت: امروزه کیفیت سوختی که به کارخانجات و نیروگاه ها داده می شود وضعیت خوبی ندارد و درصد بالای گوگرد این سوخت ها، هوای تهران را آلوده کرده است.

وی افزود: خودروهای فرسوده، نبود حمل و نقل عمومی مناسب و به هم ریختگی در آمد و شد مردم به مشارکت جدی همه نهادها نیازمند است.

تشکری هاشمی تاکید کرد: در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری، کمیسیون عمران ۱۱ کارگروه تخصصی برای پیگیری منویات رهبری و موضوعات شهری پیش بینی کرده که گزارش اقدامات این کارگروه ها به شورا ارایه خواهد شد.

تکلیف ایثارگران را مشخص کنیم

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: همکارانی داریم که فرزندان یادگاران دفاع مقدس هستند و شاید پدران و مادران شهدا امروز عده قلیلشان در جمع ما حاضر باشند.

وی با بیان اینکه کسانی که جوانی و نوجوانی خود  را در جبهه گذرانده و اکنون  در دوران میانسالی و کهنسالی هستند گفت: فرزندان این یادگاران امروز برای اشتغال و برای کار با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و بارها در جلسات مطرح شده که فرزندان شهدا و ایثارگران موضوع تبدیل وضعیتشان به سرعت پیگیری شود.

وی گفت: با توجه به قانونی که  اخیرا در مجلس به تصویب رسید بسیاری از این افراد در شرکت و سازمان مرتبط با شهرداری کار می کنند که طبق این مصوبه قانونی موضوع تبدیل وضعیت شان تاکید شده و نباید بیش از این فرزندان شهدا و ایثار گر را بلا تکلیف بگذارند.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار