اعطای جوایز خوش‌حسابی به پرداخت‌کنندگان عوارض ساختمانی حوزه شهرسازی

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ در ۱۲:۴۳


معاون شهردار تهران خبر داد:

اعطای جوایز خوش‌حسابی به پرداخت‌کنندگان عوارض ساختمانی حوزه شهرسازی

معاون مالی واقتصاد شهری شهرداری تهران از اعطای ۲۵ درصد پاداش و جایزه خوش حسابی به مؤدیانی که بدهی عوارض ساختمانی ملک خود را به صورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند، خبر داد.

ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: به استناد اصلاحیه مصوبه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران، به منظور تشویق و تسهیل وصول مطالبات شهرداری و به استناد ماده ۵۹ قانون «رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» به آن دسته از مؤدیانی که تمایل داشته باشند عوارض ساختمانی خود را تا تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ به صورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند، مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی به میزان بیست و پنج درصد( ۲۵%) خواهند بود.

وی در ادامه ضمن اشاره به قانون جهش تولید مسکن و الزام دولت سیزدهم به ساخت  مسکن برای اقشار مختلف مردم بیان داشت: رونق ساخت و ساز علاوه بر آنکه از افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن و اجاره بها ممانعت به عمل می آورد، موجب رونق اقتصادی نیز خواهد شد چرا که رونق درحوزه مسکن می‌تواند رونق صنایع وسایرکارگاه های مختلف و وابسته به حوزه ساخت و ساز را به دنبال داشته باشد.

فلاح همچنین تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از طریق مراجعه به ادارات شهرسازی و درآمد مناطق ۲۲گانه و یا دفاتر خدمات الکترونیکی شهر، عوارض ملک خود را پرداخت  نمایند.

معاون شهردار تهران یادآور شد فرآیند مراجعه و انجام امور مربوط به پروانه ساختمانی و سایر امور حوزه شهرسازی به صورت هوشمند پیگیری می گردد ودر مقایسه با قبل از سرعت و دقت زیادی برخوردار شده است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار