استقرار جرثقیل‌های غول‌آسا غیراستاندارد در برخی مناطق شهرداری تهران

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۹عضو شورای شهر تهران گفت: طبق آمار بیشترین تاورکرین‌ها (جرثقیل‌ های غول‌آسا) غیراستاندارد در مناطق یک، دو و پنج شهرداری تهران قرار دارند.

علیرضا نادعلی در جریان بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری مبنی بر ۸۹ تاورکرین ناایمن در سطح شهر اظهار کرد: باتوجه به اهمیت و ارتباط مستقیم ایمنی تاورکرین‌ها (جرثقیل غول‌آسا) سطح شهر بر امنیت شهروندان لزوم نگهداشت و نظارت مستمر بر آنها امری لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه براساس بازبینی‌های انجام شده از  تاورکرین‌های سطح شهر تهران در آبان سال جاری تهیه شده، افزود: بر اساس این گزارش تعداد کل تاورکرین‌ها ۷۱۶ مورد بوده که از این تعداد ۶۲۷ مورد دارای تأییدیه ایمنی و فاقد نقص بوده و همچنین تعداد ۸۹ مورد دارای نقص هستند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد:‌ عمده‌ترین مواردی که منجر شده تاورکرین‌ها دارای نقص اعلام بشوند عدم گواهی استاندارد و ایمنی و همچنین عدم گواهی اپراتور و تمدید گواهینامه است.

نادعلی تصریح کرد: طبق آمار اخذ شده بیشترین تاورکرین‌ها غیراستاندارد در مناطق یک، دو و پنج قرار دارند و یکی از خطراتی که ممکن است این جرثقیل‌های ناایمن ایجاد کنند حرکت آنها هنگام جابه‌جایی مصالح و یا چرخیدن بوم بزرگ آن به اطراف است که در صورت سقوط ممکن است بر روی ساختمان‌های اطراف، خودروها و یا رهگذران بیفتد و در این صورت واضح است که حوادث ناگواری رخ خواهد داد.

وی در پایان از شهردار تهران خواست هر چه سریع‌تر نسبت به این مسئله وارد عمل شده و نتیجه ان را نیز به شورای شهر اعلام کند.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار