ارائه پیشنهاد ردیف‌های بودجه‌ای مدیریت شهری در بودجه ۱۴۰۱ کل کشور

شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ در ۱۵:۵۷


 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از ارائه پیشنهاد ردیف‌ها و تبصره های حوزه مدیریت شهری در بودجه ۱۴۰۱ کل کشور به رئیس شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیسیون برنامه و بودجه سلسله جلسات کارشناسی را با حوزه‌های تخصصی شهرداری از جمله حمل و نقل و حوزه های مرتبط  برگزار کرده است. ما در این جسات ردیف‌ها و تبصره‌هایی که مرتبط با حوزه مدیریت شهری در بودجه سالیانه است را پیگیری کردیم که در این زمینه پیشنهاد به حذف، اصلاح و اضافه شدن برخی از ردیف ها و تبصره ها داده شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به پیشنهاد احیای برخی از بندهای بودجه که در سال های گذشته در بودجه سالانه کل کشور لحاظ شده بود، اظهار داشت: در مجموع با تلاش های صورت گرفته با همکاری حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری، متنی تهیه و به رئیس شورای اسلامی  شهر تهران تقدیم شد تا به سازمان برنامه بودجه کل کشور ارائه و در تدوین بودجه سال بعد مورد توجه قرار گیرد.

آخوندی با بیان اینکه این موضوع باید از طریق مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان تهران نیز پیگیری شود، گفت: موارد مطرح شده در این پیشنهاد دارای اهمیت هستند و ما در تلاشیم این موارد را در بودجه ۱۴۰۱ کل کشور داشته باشیم.

وی در تشریح جزئیات این پیشنهاد، اظهار کرد: بخشی از این پیشنهاد اختصاص به شهر تهران دارد و بخش هایی از آن مربوط به شهرداری های کل کشور است. مهمترین محورهایی که در این پیشنهاد مورد توجه قرار گرفته انتشار اوراق مالی برای پروژه های کلان شهری، اصلاح برخی از تبصره های بودجه در حوزه حمل و نقل عمومی و توسعه آن و نیز ارائه چند پیشنهاد در مورد تبصره های جدید به منظورحل و فصل بدهی های شهرداری تهران به سیستم بانکی کشور و … است که  امیدواریم مورد توجه سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور و مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

آخوندی خاطر نشان کرد: البته از طریق شورا نیز از سازمان برنامه و بودجه پیگیر خواهیم بود و موارد را تشریح خواهیم کرد.

 

 

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار