اجرای برنامه های متعدد به مناسبت هفته سلامت در منطقه۲۲

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۷:۱۱


به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت و همزمانی اولین روز از این هفته با روز بزرگداشت سعدی، طرح های گرافیکی از آموزه های سعدی در حوزه سلامت و سلامت اجتماعی از طریق شبکه های مجازی فعال در سطح منطقه به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش تهران نامه به نقل از روابط عمومی منطقه ۲۲، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۲۲ در این باره گفت:« هرساله ۷ آوریل (مصادف با ۱۱ فروردین) برابر با سالگرد تاسیس سازمان جهانی بهداشت و تصویب اساسنامه این سازمان به عنوان روزجهانی سلامت گرامی داشته می شود. در ایران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته ملی سلامت را ۱ تا ۷ اردیبهشت ماه اعلام کرده است. امسال نیز این هفته با شعار “ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر” فرصت مغتنمی است تا اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت به عنوان یکی از حقوق اساسی شهروندان و همچنین نقش مشارکت مردم و همکاری مجموعه نهادهای دولتی و غیر دولتی به منظور ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان، بار دیگر مورد تاکید و بررسی قرار گیرد.

رحمان زاده افزود: اطلاع رسانی و هماهنگی جهت حضور فعالان حوزه سلامت منطقه در مراسم افتتاحیه برنامه های هفته سلامت به صورت مجازی از طریق صفحه لبخند سلامت، اهدا لوح فشرده طرح ” اگه از من میشنوی” به همراه یک شاخه گل به دبیران کانون سالمندان منطقه، انتشار مجموعه کلیپ های “اگه از من می شنوی”در شبکه های اجتماعی و گروه های فعال سطح منطقه، افتتاح سرای محله مناسب سازی شده (محله قائم)، بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی توسط مدیران ارشد شهری و تقدیر از این مراکز و افراد شاخص و باسابقه حوزه سلامت، تقدیر از دبیران منطقه ای کانون های اجتماع محور سلامت و تسهیلگران آموزش دیده در طرح همگام سلامت، بازدید و تقدیر از پایگاه های ویژه کرونا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، برگزاری ۳ وبینار تخصصی با موضوعات ( ارتقاء نظام شبکه بهداشتی-درمانی و مراقبت های بهداشتی اولیه، مشارکت های بین بخشی و مسئولیت اجتماعی، آموزه های دینی و نظام سلامت) در صفحه shahrdari22_salamat با مشارکت مرکز بهداشت غرب تهران و بیمارستان تخصصی تریتا، برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی در حوزه سلامت به صورت مجازی در سطح محلات منطقه، ارسال پیام های حوزه سلامت در راستای آموزش و غربالگری کرونا در فضای مجازی و .. از اقداماتی است که می توان به آن اشاره کرد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار