آرشیو اخبار مدیریت شهری

تهران به ۶۳۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۵

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با استناد به استانداردهای جهانی که بر اساس آن به ازای هر ۱۰۰۰ نفر شهروند یک دستگاه اتوبوس مورد نیاز است، گفت: بر این مبنا، شهر تهران با توجه به جمعیت ثابت ۹ میلیون نفری آن و بدون احتساب جمعیت دو سه میلیون نفری شناور این کلان شهر، حداقل به ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد.

ادامه ...

استقبال مدیریت شهری از همکاری های بین المللی در زمینه فناوری های مربوط به مدیریت آب

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ در ۱۵:۱۹

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، خواستار توسعه همکاری های بین المللی در جهت بهبود عملکرد شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی پایتخت شد.

ادامه ...

ثبت ۳۸۰۷ اثر برای شرکت در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری

سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ در ۱۵:۱۳

رییس مرکز مطالعات با اشاره به اینکه جشنواره پژوهش و نوآوری یازدهمین سالی است که برگزار می شود ادامه داد: تاکنون ۳۸۰۷ اثر در سیزده محور برای حضور در جشنواره به ثبت رسیده است که ۱۷۰۷ اثر در مرحله اول پذیرفته شده و به مرحله دوم راه می یابند و از این تعداد ۲۸۰ اثر به مرحله سوم می رسند که ۸۰ اثر در حوزه فرهنگی و اجتماعی بوده است و ۴۳ اثر هم به حوزه معماری و شهرسازی مربوط می شود.

ادامه ...

تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ در ۱۴:۵۳

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیش بینی و تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران خبر داد.

ادامه ...

اعلام برنامه های هفته تهران در قلب طهران

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در ۱۶:۵۵

سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ تهران در یک نشست خبری، برنامه های هفته تهران را در منطقه ۱۲ تشریح کرد.

ادامه ...

نباید از پتانسیل تهران در جذب گردشگر غافل شد

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۳:۵۳

شهر تهران پتانسیل لازم را در راستای جذب توریست و گر

ادامه ...

آغاز فعالیت اتوبوس‌های ویژه سرویس مدارس از مهر ماه

پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۵:۴۶

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از شروع به کار مجدد اتوبوس‌های ویژه مدرسه جهت رفت و آمد دانش‌آموزان در برخی از خطوط اتوبوسرانی خبر داد.

ادامه ...

پایبندی به دستورالعمل شورای پژوهش، معیار ارزیابی شهرداران مناطق باشد.

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۴:۵۰

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از معاون امور مناطق خواست که یکی از معیارهای ارزشیابی سالانه شهرداران مناطق میزان پایبندی آنها به شورای پژوهش و نوآوری مناطق ۲۲ گانه و همچنین ارائه راهکارهای خلاقانه برای مدیریت مناطق باشد. به گزارش پایگاه خبری تهران نامه و به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، عصر سه شنبه ۲۲ مرداد، دستورالعمل تشکیل شورای پژوهش و نوآوری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در جلسه ای که با حضور معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در معاونت …

ادامه ...

چرا شورایاری‌ها مهم هستند؟

پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۳:۱۴

*برزین ضرغامی انتخابات شورایاری‌ها نزدیک است:همین جمعه ۴ مرداد ۹۸٫انتخاباتی که مبنای تشکیل نهادی مردمی،داوطلبانه،غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که راه را برای اتخاذ تصمیماتی با پشتوانه اهالی محل فراهم می‌سازد. اما شورایاری‌ چیست،شورایاران کیستند و چرا این انتخابات مهم است؟ از منظر تئوریک،شورایاری‌ها حلقه اتصال محلات و مدیریت شهری هستند؛حلقه اتصالی که با شناخت جامع و دقیق از هر محله،می‌توانند تصمیمات کلان شهری در آن محله خاص را به نحوی جلو ببرند که منابع مادی کمتری به هدر رود،تصمیماتِ غلطِ کمتری اتخاذ گردد و محله طبق نظرِ ساکنانش اداره شود.از منظر اجرایی هم وجود شورایاری‌ها حیاتی است زیرا …

ادامه ...

کارکرد مرکز مطالعات را در حد یک مرکز پژوهشی تقلیل ندهیم

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۶:۰۰

مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران یک مجموعه توسعه یافته است که رویکردش تنها تحقیق و پژوهش نیست و حتی در فرآیند ارزیابی و اجرایی هم وارد کار می شود و نباید مرکز مطالعات را درحد یک مرکز پژوهشی تقلیل دهیم. به گزارش تهران نامه به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، زهرا نژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حذف مرکز پژوهش های شورای شهر گفت: شهر باید تنها یک مرکز مطالعات داشته باشد و در حال حاضر تمامی انتظارات شورا در حوزه بررسی طرح ها و لوایح در مرکز متمرکز …

ادامه ...

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار