واگذاری غیرقانونی باغ 4هزارمتری به نماینده ادوار مجلس

سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۱:۳۶


ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران: من از آقای زاکانی می‌خواهم که اگر نمی‌خواهند مدیرانی که با سیاست‌های گذشته کار می‌کنند را تغییر دهند، حداقل سیاست‌ها را تغییر دهند.

▫️ من فکر می‌کنم بحث دوچرخه‌سواری در تهران سیاست شکست خورده‌ای بوده و به اهداف خوش نرسیده است.
▫️ متاسفانه این سیاست در دوره ما نیز ادامه پیدا کرده است.
▫️ ما برای یک میلیارد تومان در مناطق محروم و جنوبی تهران که می‌تواند در زندگی مردم اثر زیادی بگذارد، معطل هستیم
▫️ فقط در یک منطقه احداث ۵ مسیر دوچرخه را ۱۸ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته است.
▫️ اساسا توپوگرافی تهران مناسب توسعه افراطی دوچرخه سواری نیست، قطعا با اصل آن نمی‌شود مخالفت کرد که در بعضی از مناطق مناسب است اما با این هزینه‌کرد‌ جز اینکه خیابان‌ها باریک شود و مسیری برای موتورسواران ایجاد شود، نتیجه دیگری ندارد.
▫️ مشابه همین اتفاق در منطقه ۳ نیز افتاده است؛ فارغ از اینکه برای مسیر دوچرخه خیابان میرداماد ۳ میلیارد هزینه شده، قراردادی برای احداث پل فلزی دوچرخه‌سواری به طول ۶۰۰ متر به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان منعقد کردند!
▫️ یکی از دلایلی که این روند ادامه پیدا می‌ کند تغییرات کند شهرداری تهران است.
▫️ من از آقای زاکانی می‌خواهم که اگر نمی‌خواهند مدیرانی که با سیاست‌های گذشته کار می‌کنند را تغییر دهند، حداقل سیاست‌ها را تغییر دهند.
▫️ سازمان فرهنگی و هنری باغی ۴ هزار متری را به شهرداری منطقه ۳ تحویل داده است؛ فارغ از لابی‌های پشت پرده برای تحویل آن، ۲۰ میلیارد تومان تاکنون برای تجهیز باغ هزینه شده است تا به مدت ۱۰ سال به نماینده ادوار مجلس دوره ششم تحویل داده شود.
▫️ در بند ۴ این قرارداد آمده است که؛ «جهت استفاده شایسته از قسمت کافه، فروشگاه و غرفه صنایع دستی به مسوولیت خود می‌تواند به منظور استفاده هنرجویان آن را به اشخاص حقیقی و ثالث اجاره دهد.» همچنین «پراخت هرگونه مالیات،وجوه قانونی، عوارض و همه هزینه‌های مربوط به نگهداری، کاربری، اصل بنا، نظافت، تنظیف عرصه و فضای سبز برعهده مالک یعنی شهرداری تهران است.» یعنی هم می‌تواند به شخص ثالث اجاره دهد و هم هزینه‌های ساختمان و فضا بر عهده شهرداری است.
▫️ آقای زاکانی بخشنامه‌ای ابلاغ کردند که هرگونه واگذاری ممنوع است اما این قرارداد بسته شده آن هم به عرصه ۴ هزار متر و ۶۰۰ متر اعیان با امضای دو عضو قبلی شورا، تحویل گیرنده و شهردار منطقه. این در حالی است که طی دوره گذشته کد پروژه نوسازی مساجد را از بودجه حذف کردند و طی بازدیدی که از منطقه ۱۹ داشتم، سه مسجد قدیمی که در حال نوسازی بودند برای یک میلیارد یا دو میلیارد نیمه‌تمام باقی مانده‌اند.

یک نظر برای “ واگذاری غیرقانونی باغ ۴هزارمتری به نماینده ادوار مجلس ”

 • علی دادرسیان گفت:

  درود وقت بخیر و خسته نباشید

  احتراما”، یک پیشنهاد داشتم هر جند بارها شاید این مهم گفته شده اما انتظار میرد با این پیشنهاد مسئولی که باعث بانی آن میشود قدم بزرگی برای آیندگان باشد . امیدوارم . من اعتقاد دارم کار ریشه ای انجام بشود حله .

  پیشنهاد :

  برنامه ای تدوین شود که پرسنلی که بازنشسته میشود این امکان فراهم شود تا یکی از فرزندانشان را بجای خودش مشغول بکار کند .

  با نهایت احترام ۱۴۰۰/۷/۶

نظرسنجی

 • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار