به شایعات درباره واکسن کرونا توجه نکنید

چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۹:۲۰


دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم:

اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی برای دریافت واکسن بسیار حائز اهمیت است. یک فرصت خوب فراهم شده که به لطف خداوند و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی واکسیناسیون کارکنان شهرداری انجام گیرد اما متأسفانه برخی از روزها میزان مراجعات کمتر از تعدادی است که پیش‌بینی می‌کنیم. به طور مثال اگر ۶۰۰ نفر سهمیه دهیم مثلا برخی از روزها ۱۵۰ نفر مراجعه می‌کنند که البته این نشان می‌دهد برخی پیش از این بر اساس رده سنی واکسن دریافت کرده‌اند یا متأسفانه برخی به اثربخشی واکسن‌ها باور ندارند. در حالی که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

دریافت نکردن واکسن نه تنها ریسک و احتمال آلودگی آنها به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد بلکه می‌تواند سبب آسیب به سایر افراد جامعه در صورت ابتلا آنها به کرونا شود. لذا دریافت واکسن یک الزام حرفه‌ای است و نه تنها سبب حفاظت جان خودشان می‌شود بلکه حفاظت از جان مخاطبان و شهروندان‌شان را نیز به همراه دارد.

طی روزهای اخیر تیم‌های سیار به ویژه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و فعالیت آنها امروز در مناطق ۴، ۸ و ۱۳ به اتمام می‌رسد و پس از آن به نواحی و مناطق دیگر و حتی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌روند. روزانه این ۵ تیم سیار هزار تا ۱۵۰۰ نفر را امکان تزریق واکسن دارند و امیدواریم کارها هر چه بهتر و جامع‌تر پیش رود.

بیشترین فوتی و مبتلایان مربوط به سیستم حمل و نقل عمومی مانند رانندگان اتوبوس، تاکسی و راهبران مترو بوده است. بر همین اساس ما زودتر از موعد کار واکسیناسیون آنها را آغاز کردیم ولی متأسفانه درصد مشارکت کم بوده است و ما انتظار داشتیم ۱۰۰درصد از این افراد جهت دریافت واکسن اقدام کنند ولی حدود ۵۰ درصد فقط مراجعه کرده‌اند.

نباید از این مسئله غافل شد که حجت شرعی و حرفه‌ای است برای کسانی که نوبت‌شان به دریافت واکسن می‌رسد درصد مرگ و میر در گروه‌های واکسینه بسیار کاهش یافته لذا باید افراد به هر واکسنی که دسترسی دارند جهت دریافت و تزریق آن به سرعت اقدام کنند.

از شهروندان و کارکنان شهرداری درخواست دارم اصلا به شایعات مربوط به واکسن توجه نکنند. در حال حاضر بهترین زمان ممکن برای دریافت واکسن ایجاد شده اگر یک روز از دریافت واکسن کرونا بگذرد ممکن است آسیب‌های غیرقابل جبرانی برای افراد و خانواده‌هایشان ایجاد شود.

شهروندان و کارکنان باید از این فرصت بهره‌مند شوند و ان‌شاءالله با تسریع هر چه بیشتر در امر واکسیناسیون شاهد مقابله با این ویروس منحوس به صورت سراسری باشیم. با توصیه مسئولان کشور به ویژه مقام معظم رهبری جهت تسریع واکسیناسیون ان‌شاءالله هر چه سریع‌تر واکسیناسیون هموطنان انجام خواهد گرفت

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار