پایبندی به دستورالعمل شورای پژوهش، معیار ارزیابی شهرداران مناطق باشد.

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۴:۵۰


رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از معاون امور مناطق خواست که یکی از معیارهای ارزشیابی سالانه شهرداران مناطق میزان پایبندی آنها به شورای پژوهش و نوآوری مناطق ۲۲ گانه و همچنین ارائه راهکارهای خلاقانه برای مدیریت مناطق باشد.

به گزارش پایگاه خبری تهران نامه و به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، عصر سه شنبه ۲۲ مرداد، دستورالعمل تشکیل شورای پژوهش و نوآوری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در جلسه ای که با حضور معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در معاونت امور مناطق برگزارشد، امضا و برای مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران لازم الاجرا شد.

در این جلسه رستمی، معاون هماهنگی و امور مناطق گفت: با اجرای این دستورالعمل به سمت چارچوب مند کردن و تحقق دیدگاه های شهردار تهران در استفاده از ظرفیت های دو جانبه مناطق شهرداری و مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران حرکت خواهیم کرد.

وی فعال بودن شورای پژوهش مناطق را یکی از معیارهای ارزیابی مناطق برشمرد و بر مشخص بودن نقش بهره بردار، کارفرما و مجری در این فرایند تاکید کرد.

وی در ادامه بهره مندی از ظرفیت های پارک علم و فناوری، نخبگان و خودباوری را از لازمه های پیشرفت برشمرد.

رستمی از این دستورالعمل به عنوان چراغ راه، راس سازندگی، کار و خلاقیت در شهر تهران نام برد.

محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نیز گفت: اداره شهر تهران به روش گذشته میسر نیست و یکی از راه های اداره شهر توجه به حوزه اندیشه است.

وی افزود: ما نمی توانیم کاری انجام دهیم بعد برای آن مطالعه کنیم چرا که تمامی پروژه ها بایستی بر اساس قانون برنامه پنج ساله سوم شهرداری دارای پیوست مطالعات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه مناطق شهرداری تهران وجود داشته عدم فعال سازی کمیته پژوهشی مربوطه بوده است و با اجرای این دستورالعمل ما می توانیم بدون اضافه کردن به ساختار شهرداری تهران و با استفاده از ظرفیت های موجود به شناسایی روش های خلاقانه اداره شهر بپردازیم و در ادامه آنها را تبدیل به ضوابط و مقررات نماییم.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار