خيابان كارگر در تسخير دوچرخه ها/رونمایی از اولین سفرترکیبی اتوبوس-دوچرخه در پایتخت

جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۶:۵۲


همایش بزرگ دوچرخه سواری دانش اموزان تهران و رونمایی از تسهیلات اولین سفر ترکیبی اتوبوس دوچرخه توسط شهرداری منطقه۱۱تهران برگزار شد.

به گزارش تهران نامه به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه١١؛ همایش بزرگ دوچرخه سواری دانش آموزی تهران و رونمایی از اولین تسهیلات سفر ترکیبی اتوبوس دوچرخه صبح جمعه ۱۷ اسفند ۹۷ از میدان انقلاب پایانه شهید کاوه تا میدان راه آهن پایانه معینی با هدف مشارکت در کمپین بیدود توسط شهرداری منطقه۱۱ با همکاری آموزش و پرورش، آتش نشانی، نیروی انتظامی و پلیس راهور و اورژانس تهران برگزار شد.

در این همایش ۲هزار نفر از دانش آموزان و شهروندان با به همراه داشتن دوچرخه های شخصی در میدان انقلاب جمع شدند و برخی که دوچرخه نداشتند از دوچرخه های ایمن کمپین بیدود استفاده کرده و تا میدان راه آهن رکاب زدند.

نصراله آبادیان شهردار منطقه۱۱ در همایش دوچرخه سواری با شهروندان این منطقه حضور داشت و در اجتماع رونمایی از اولین تسهیلات سفر ترکیبی اتوبوس دوچرخه گفت: تهران شهریست برای همه ما و ما موظف هستیم تا الودگی های زیست محیطی را با اعمالی چون استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه کاهش دهیم.

ابادیان با بیان این که این همایش از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی و معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۱برگزار شده است گفت: شهرداری منطقه۱۱ از حامیان کمپین بیدود است تا فردای بهتر و سبز را برای فرزندان نسل بعد آماده کند.

شهردار منطقه۱۱ تهران در رونمایی از تسهیلات اولین سفر ترکیبی اتوبوس دوچرخه خاطر نشان کرد: اماده سازی زیرساخت های لازم جهت مشارکت مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی وظیفه ما است که در همین راستا طرح استفاده از سفر ترکیبی اتوبوس دوچرخه را اجرا خواهیم کرد تا شهروندان با انتخاب مسیر های خود بتوانند هم از دوچرخه و هم از اتوبوس در شهر استفاده کنند.

آبادیان افزود: باعث خرسندیست که این همایش با استقبال ۲هزار نفر از دانش آموزان، مدیران و شهرداران مدارس، اولیای دانش آموزان و سایر اقشار شهروندان امروز برگزارشده است و ما از همه این حضار دعوت میکنیم تا به کمپین بیدود پیوسته و از دوچرخه و اتوبوس برای عبور و مرور در شهر استفاده کنند.

شهردار منطقه ۱۱ با توجه به برنامه های مدیریت شهری برای گسترش فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی، به مشکلات دوچرخه سواران در مسیرهای طولانی اشاره کرد و گفت: امروز در پایتخت برای نخستین بار ازتسهیلات جدید اتوبوسرانی که برای حمل دوچرخه های مسافران در فضای جلوی اتوبوس ها تعبیه شده اند ؛ رونمایی کردیم تا اسودگی و دسترسی اسان شهروندان برای عبور و مرور در شهر را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: اعطای این تسهیلات به دوچرخه سواران امکان سفرهای اشتراکی با اتوبوس را به مسافرانی که با دوچرخه به خطوط تندرو مراجعه می کنند؛ می دهد.

به گفته آبادیان تسهیلات جدید اتوبوس ها فعلا به صورت آزمایشی در تعدادی از اتوبوس های خط ۷ تندرو در مسیر های میدان راه آهن – پارک وی و میدان راه آهن – تجریش تعبیه شده اند و پس از احصاء ایرادات در صورت موفقیت آمیز بودن برای اتوبوس های سایر خطوط نیز نصب خواهند شد.
شرکت کنندگان همایش دوچرخه سواری در روز جمعه۱۷ اسفند ماه مسیر۸ کیلومتری میدان انقلاب تا میدان راه آهن را رکاب زدند.

در انتهای مراسم توسط شهردار منطقه۱۱ به اسامی شرکت کنندگانی که هنگام ثبت نام شماره های خود را به منظور قرعه کشی تحویل داده بودند به قید قرعه به سه نفر از آن ها سه دستگاه دوچرخه اهدا شد.

تصاویر رویداد را اینجا ببینید

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار