ویژگی های خاص پروژه احداث تونل- زیرگذر استادمعین

یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۷:۵۱


آخرین مرحله از نقشه های اجرایی بخش تونلی پروژه احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین، ظرف یک هفته آینده به کارگاه پروژه ابلاغ خواهد شد.

به گزارش تهران نامه به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مدیر گروه تونل و فضاهای زیرسطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: بخش تونلی پروژه احداث تونل -زیرگذر امتداد خیابان استاد معین، از زیر حجم گسترده ای از شبکه های تاسیسات زیربنایی و همچنین کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی عبور می کند و این در حالی است که خط ۴ مترو نیز در بخش تحتانی تونل مذکور قرار دارد؛ از این رو می توان این پروژه راهگشای ترافیکی را یکی از حساس ترین پروژه های تونلی شهر تهران به شمار آورد.

مهندس فرهاد بکیاسا، انتخاب روش تونلی برای عبور زیرگذر امتداد خیابان استاد معین از عرض خیابان آزادی را راهکاری به منظور ایجاد کمترین تداخل ترافیکی در این معبر حمل و نقلی مهم دانست و یادآور شد: اجرای عملیات حفاری و احداث تونل، همزمان با عبور جریان ترافیک از خیابان آزادی از دیگر ویژگی های خاص این پروژه است. البته عملیات بخش تونلی پروژه، متعاقب اجرای ۷ تیر پیش روی بتنی در بستر خیابان آزادی آغاز خواهد شد؛ امری که ضمن افزایش ضریب پایداری در زمان حفاری تونل، نشست های احتمالی را به حداقل خواهد رساند.

وی نصب و راه اندازی ابزار دقیق به منظور پایش نشست های احتمالی در زمان حفاری و احداث بخش تونلی را از دیگر تمهیدات انجام شده به منظور افزایش ایمنی در پروژه احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استادمعین دانست. به گفته مدیر گروه تونل و فضاهای زیرسطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، بخش تونلی این پروژه نیز همانند سایر تونل های ترافیکی که طی سال های اخیر در شهر تهران احداث شده اند، آب بند کامل خواهد بود.

لازم به ذکر است با بهره برداری از این زیرگذر تونلی، ضمن افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بزرگراه یادگارامام(ره) بهبود می یابد. برقراری ارتباط خیابان استاد معین با محلات شمال خیابان آزادی، سبب خروج این معبر حمل و نقلی از بن بست موجود شده و به این ترتیب رفت و آمد میان محلات مناطق ۲ و ۹ شهرداری تهران تسهیل خواهد شد.

توزیع نهال میوه رایگان بین شهروندان شمال تهران

در همین حال در گزارش دیگری از منطقه ۳، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری آن از توزیع بیش از ۱۰ هزار نهال میوه رایگان در طی روزهای اخیر بین شهروندان این منطقه خبر داد.

به گزارش تهران نامه، عباس فخارمنش با بیان این مطلب گفت: به منظور توزیع نهال میوه رایگان بین شهروندان این منطقه، ۹ مرکز از روز نهم تا پانزدهم اسفند ماه در سطح نواحی ششگانه مستقر هستند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ با اشاره به توسعه فضاهای سبز شهری، زیباسازی نما و منظر شهری ابراز کرد: این مراکز در بوستان های ملت، بهشت مادران، شریعتی، آفتاب در خیابان آرارات(ناحیه یک)، زرگنده (ناحیه دو)، ارغوان (ناحیه سه)، اقاقیا(ناحیه چهار)، پایداری در میدان قبا (ناحیه پنج) و صبا در خیابان نلسون ماندلا (ناحیه شش) مستقر شده اند.

وی اظهار داشت: در این مراکز در کنار نهال میوه رایگان، کود حیوانی بسته بندی شده در بسته های ۵کیلویی بین شهروندان توزیع می شود ضمن اینکه بر طبق پیش بینی ها، بیش از ۱۰ هزار نهال رایگان نیز بین شهروندان توزیع خواهد شد.

بازه زمانی ثبت نام طرح “کاشت رایگان نهال” از دهم دی ماه آغاز شده و تا اول اسفند ادامه خواهد داشت و شروع اجرای این طرح، بر اساس اولویت ثبت نام شهروندان، از پانزدهم دی ماه تا پانزدهم اسفند (هفته منابع طبیعی و درختکاری) می باشد

لازم به ذکر است، شهروندان متقاضی کاشت نهال رایگان، می توانند درخواست خود را از طریق تماس با سامانه۱۳۷ ثبت کنند.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار