هیچ قبری از ابن بابویه محو نشده

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ در ۱۵:۰۶


مدیر آستان شیخ صدوق (ع) با بیان اینکه هیچ قبری در آرامستان ابن‌بابویه شهرری محو و پنهان نشده‌است، گفت: اقداماتی در راستای یکسان‌سازی قبرهای این آرامستان با هماهنگی میراث‌فرهنگی و شهرداری اجرا شده‌است.

به گزارش تهران نامه به نقل از ایرنا حجت الاسلام سید علی علامه   اظهار داشت: با توجه به اینکه در این شبستان حدو ۲ هزار قبر بوده و افراد مشهوری در این مکان مقدس مدفون هستند تمامی قبرها نقشه برداری شده و کارهای لازم انجام گرفته است.

وی با اشاره به انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر محو شدن قبر پهلوان سیدحسن رزاز افزود: با احترام به همه صاحب رسانه، قبر هیچ فردی در ابن بابویه نه تنها محو و پنهان نشده بلکه بصورت ویژه رسیدگی شده است.

مدیر آستان مقدس شیخ صدوق (ره) عنوان کرد: هیچ دلیلی برای محو کردن قبور افراد وجود ندارد و اقدامات هم سطح سازی با مجوز و بر اساس قانون اجرایی می شود.

وی خاطر نشان کرد: قبور یکسان نبوده و برای عبور افراد سالمند و کودک مانع و مشکل ایجاد می کرده و این هم سطح سازی باعث تسهیل در تردد افراد می شود و این کار باعث رضایت مردم از مجموعه اوقاف شهرستان ری بوده است.

به گزارش ایرنا، شیخ صدوق از علمای شیعه در قرن چهارم هجری قمری که بزرگترین محدث و فقیه مکتب حدیثی قم به شمار می‌آید و حدود ۳۰۰ اثر علمی به او نسبت داده‌ شده است، وی در سال ۳۸۱ قمری با بیش از ۷۰ سال سن درگذشت و امروزه آرامگاهش در ابن بابویه شهرری زیارتگاه مسلمانان و محل استجابت دعای مؤمنان است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار