نژاد بهرام: کامیون‌های ضایعاتی محله شهید رجایی حق همسایه داری را رعایت کنند

چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۷:۴۰


  منطقه ۱۸ شهرداری تهران با وجود صنایع و مشاغل متعدد و نامتجانس با محیط زندگی شهری مزاحمتها و آلودگی‌های صوتی و بهداشتی زیادی را برای شهروندان و ساکنین داشته است. اخیرا یکی از شهروندان این محله با گلایه از وجود کامیونهای حمل زباله و ضایعات دراین منطقه از شهر ابراز ناراحتی کرده. چنانچه فعالیت کارگاه‌های صنعتی دراین محله به ویژه در خیابان‌های شهید محمودی، خیابان محمدی، خیابان انصاری، صدای ساکنین را برای ایجاد آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی درآورده است.

در این محله افراد کم توان مالی با تبدیل پارکینگ‌های واحدهای مسکونی خود به محیطی برای کسب و کار و اجاره آن به کارگاهها مختلف، در تلاش برای حل مشکلات مالی خود اقداماتی نظیر تغییر کاربری های موقتی  داشته اند.

گرچه این مشکلات قبلا هم  در کمیسیون نظارت بر شوراها بررسی شده است و در این موارد کمیسیون بند ۲۰، رأی بر انتقال واحدهای صنفی به خارج از شهر و این منطقه صادر کرده و شهرداری نیز موظف به جلوگیری از فعالیت این واحدها شده است.

علاوه بر این وجود زمین‌های بی دفاع شهری و بایر در این منطقه  تجمع  معتادان متجاهر و انباشت زباله  در این اماکن شده که تا کنون از سوی شهرداری منطقه اقدامی برای تعیین تکلیف آن صورت نگرفته است.

 کمبود سرانه‌های فرهنگی ،تفریحی و آموزشی  در این منطقه بیداد می کند و با توجه به تراکم جمعیت و کمبود این امکانات مخاطرات زیادی ساکنان را تهدید می‌کند.

شهرک شهید رجایی  که یک از محلات این منطقه  محروم  و کم برخوردار است ،رنج بیشتری ازاین محرومیت‌ها می برد چرا که بیشتر ساکنین این محله در شغل جمع آوری و حمل و نقل ضایعات هستند و کوچه و خیابان‌های این محله به پارکینگی برای پارک کامیون‌های ضایعات جمع کن و زباله گردها شده است.

زهرا نژاد بهرام، نایب رئیس شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تهران‌نامه می‌گوید:در پیگیری این موضوع از شهردار منطقه در این خصوص چنین پاسخ دادند که در این محله تعدادی از ساکنین با خودروهای خود در امر جمع آوری ضایعات فعالیت می‌کنند که اغلب این ضایعات هم از زباله گردها دریافت می‌کنند بسیاری از این خودروها با جمع آوری ضایعات سطح شهر و نگاهداری  آن در خودرو به مدت چند روز به ناچار گاهی اوقات خودروهای خود را در جنب منازل مسکونی خود پارک می‌کنند که ما هم پی‌گیری‌های قانونی را انجام می‌دهیم ولی محلی برای پارک این خودروها در سطح محلات  در نظر گرفته نشده است.

نژاد بهرام در این مورد با تاکید بر رعایت حق همسایه داری که در دین اسلام بسیار به آن تاکید شده است افزود: حداقل کاری که تا تدوین قانونی در این خصوص می شود کرد درخواست از مالکین این خودروهاست تا با رعایت حق همسایه داری برای رعایت حقوق همسایگان خود اقدام به پارک کامیون ها در خارج از محل مسکونی کنند تا باعث آزدن و ایجاد نگرانی در آنها نشوند.

گفتنی است،علاوه بر این که رفت و آمد این افراد که اغلب بی خانمان و معتاد هستند امنیت ساکنین را تهدید می کند. در این شرایط که برای مقابله با بیماری کرونا رعایت اصول بهداشتی یک از نکات مهم برشمرده می‌شود با تداوم این رفت وآمدها و عدم قوانین نظارتی و بازدارنده از سوی شهرداری و نهادهای دیگر نگرانی‌های برای ساکنین به وجود آورده است .

در نهایت می توان این درخواست را از ساکنین محله داشت که با رعایت نکات بهداشتی و خودداری کردن از ورود کامیون‌های خود به محله، رعایت احوال همسایگان خود را داشته باشند وازافزایش نگرانی‌های بهداشتی و ورود فروشندگان ضایعات به درون مناطق مسکونی ممانعت به عمل آورند و به جهت افزایش ایمنی وامنیت منطقه مسکونی همکاری های لازم را داشته باشند.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار