منطقه ۲؛ نگین سبز و آرام شهر تهران

شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۹:۰۳


رسول کشت پور؛ شهردار منطقه ۲

منطقه ۲، نگین سبز پایتخت ایران اسلامی ، کالبدی پهناور از شمال غرب به مرکز شهر و سرشار از عطر زندگی ، زنده به مردمانی از جنس علم و هنر و اخلاق ، مرکز توسعه و خلاقیت شهری ، محور رویدادهای بی نظیر انسان محور و شاخص زندگی ایمن با تکیه بر مولفه های توسعه پایدار.

منطقه ۲، با داشتن جاذبه های بی نظیر گردشگری ، مقصد جدی سفر بسیاری از شهروندان و مهمانان داخلی و خارجی به صورت روزانه در تهران می باشد. از برج میلاد تهران تا منطقه گردشگری بوستان نهج البلاغه، بوستان گفتگو، پارک پردیسان، پارک ژوراسیک، بوستان پرواز و صدها مرکز تجاری، بوستان و محورهای جذاب خدماتی همگی در کنار هم بر اهمیت گردشگری در این منطقه افزوده است و در این ایام با افتتاح ده ها پروژه شهری و گردشگری دیگر می رود تا تبدیل به نمادی آرامش شهری سبز شود که شهروندانش با مسئولیت پذیری بالا خود را در اداره شهر سهیم می دانند.

از این روی شاخص های توسعه انسانی در مفاهیم سرمایه اجتماعی در این کالبد نسبت به بسیاری از نقاط دیگر پایتخت بالاتر است . توسعه حمل و نقل عمومی و پاک در کنار فضای سبز استاندارد، باعث افزایش مسئولیت پذیری شهروندان محترم نیز شده است . به بیان بهتر منطقه ۲ دقیقا شاخصی برای تبدیل تفکر شهر نشینی به شهروندی است.

با این نگاه منطقه ۲ را می توان منطقه ویژه گردشگری نامید. منطقه ای که زیست شهروندی در معنای دقیق کلمه قابل تعریف است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار