منحصر كردن تشيع به غم، جامعه را افسرده می کند/ دستگاه های فعال در حوزه فرهنگی به خصوص مديريت شهری بايد فكری به حال شادی شهروندان كنند

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ در ۱۵:۰۹


رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا گفت: منحصر کردن تشیع به غم، جامعه را افسرده می کند. دستگاه های فعال در حوزه فرهنگی به خصوص مدیریت شهری باید فکری به حال شادی شهروندان کنند

به گزارش تهران نامه، خلاصه سخنان محسن هاشمی بدین شرح می باشد:

آغاز ربیع الاول همزمان با هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه است، هجرتی از سختی به گشایش، از اقلیت به اکثریت و از فرار به افتخار.
هجرتی که مبدا تاریخ اسلام گردید و نخستین سال هجری قمری را شکل داد.

هجرت پیامبر اکرم در بر دارنده افتخار بزرگ دیگری برای مسلمانان است، فداکاری بزرگمرد تاریخ امیرمومنان علی علیه السلام که در شب هجرت که مشرکان قصد ترور پیامبر اسلام را داشتند خطر را به جان خرید و در بستر پیامبر خسبید، لیله المبیت، از درخشان ترین شبهای تاریخ است که خداوند به این شب و بنده ای چون علی مباهات نموده است.
درس فداکاری بزرگ امیرمومنان برای تاریخ، ایثار و به خطر انداختن جان وهستی انسان برای مصالح بزرگ جامعه است که امروز نیز در برابر ما گشوده شده است.

ربیع، به معنای بهار است، بهار جانها، بهار قلبها و پایان سردی و خزان دلها، ربیع پایان غم است غمی که در ماههای محرم وصفر جامعه شیعه را احاطه می کند در ربیع جای خود را به شادی می دهد.

شادی لازمه جامعه انسانی و از مهمترین نیازهای امروز مردم ماست، جامعه ای در آن غم ونگرانی ورنج بیش از شادی است و بدین لحاظ رتبه نامناسبی در مقایسه با سایر کشورها داریم.

امسال، ایام عزاداری ماه صفر، با غم دیگری برای ایرانیان همراه شد، غم فاجعه زلزله غرب کشور که همدردی دهها میلیون هموطن همدل را برانگیخت.

امروز همه ایرانیان بخصوص هموطنان آسیب دیده در زلزله به شادی و عبور از رنج و اندوه نیاز دارند و دستگاههای فعال در حوزه فرهنگی کشور از جمله مدیریت شهری، باید برای شادی سالم و تفریحات ایرانی – اسلامی منطبق بر اصول اخلاقی برنامه داشته باشند.

منحصر کردن تشیع به غم ، مسیر درستی نیست، راهی است که جامعه را به سوی افسردگی سوق می دهد باید متناسب با عزاداری، شادی نیز در جامعه به اندازه ومیزان مناسب خود برنامه ریزی گردد چرا که سیره و توصیه اهل بیت اینگونه بوده است که مومن بشاش وخندان است وشاد کردن دیگران فضیلتی است بزرگ.

امیدواریم این ایام مبارک ربیع بر همه مسلمانان و شهروندان ایران زمین فرخنده باشد و بشارت عبور از سختی ها و رنج ها را بخصوص برای هموطنان زلزله زده بهمراه بیاورد.

در پایان لازم می دانم از کلیه عوامل فعال در امداد وکمک رسانی به زلزله زدگان، که در سفری که بهمراه ۴ تن از اعضای محترم شورا به مناطق آسیب دیده داشتیم ، از نزدیک شاهد زحمات طاقت فرسای شبانه روزی آنها بودیم بخصوص نیروهای اعزامی شهرداری تهران، تقدیر نمایم و آرزوی موفقیت را برای همه عوامل فعال در این عرصه داشته باشم.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار