مسئولیت اعضای شورای شهر در ساخت شهر زیست پذیر ستودنی است

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۲۱:۵۴


سرپرســـت مرکــز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهــران به مناسبت  روز  ملـــی شوراهــا پیامی را منتشر کرده است که متن کامل آن به شرح ذیل است:
روز ملی شوراها در تقویم سیاسی ایران، روزی برای تقویت مردم‌سالاری و در عرصه مدیریت شهری، نمادی برای احیای حقوق شهروندی است. شورا به کالبد  بروکراتیک شهر، روح دموکراتیک می‌دمد و در متن نظام اداری و اجرایی شهرداری، برای ساخت شهر زیست‌پذیر کمک می‌کند.
 
تخصص‌گرایی، حرفه‌ای‌گری و شایسته‌سالاری محصول ماهوی استقرار شورای شهر است. تشکیل شورا به این معنی است که می‌توان شهر را با اتکا به دانش‌های چندرشته‌ای، به محمل آرامش و آسایش شهروندان بدل کرد.
 
روز شورا، بهانه‌ای ارجمند برای قدردانی از زحمات اعضای محترم شوراهای اسلامی در تمامی دوره‌ها و در تمامی شهرهای ایران اسلامی، به‌خصوص اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران در دوران پرچالش کنونی است.
 
امید است با استعانت از خدای متعال و با بهرمندی از تجربه و تخصص غنی در شورا و شــهرداری، کلان‌شهــر تهران شهــری امیدبخش برای شهروندان شـود.  بی‌تردید در این مسیر، مسئولیت و جایگاه ویژه شورای شهر، ستودنی و پراعتنا است.
 
مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، به‌عنوان نهاد پژوهشی مدیریت شهری تهران، در خدمت منتخبان مردم شریف تهران برای تحقق اهداف عالیه شورای شهر است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار