طراحی سرویس بهداشتی پیش ساخته برای شهر تهران موضوع این دوره جشنواره ملی دایره خلاق است

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۳:۵۸


رئیس جشنواره پنجمین دوره ملی دایره خلاق گفت: این سازمان از هنرمندان، متخصصان حوزه مبلمان شهری و امور طراحی دعوت می کند تا در پنجمین دوره متوالی جشنواره ملی طراحی (دایره خلاق) شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر، ادامه داد: این سازمان به منظور تأمین اهداف کلانشهر تهران بزرگ با رویکرد تعامل و مشارکت شهروندان و همچنین تشویق و ترغیب طراحان، هنرمندان و متخصصان حوزه مبلمان شهری و بکارگیری ایده‌های نو، جشنواره ملی طراحی (دایره خلاق) را برای پنجمین دوره متوالی برگزار می کند.

وی با اشاره به اهداف کلان جشنواره افزود: فراهم آوردن بستری برای مشارکت حداکثری متخصصان امور طراحی و شهری و افزایش تعامل شهروندان با شهر، توجه به شکوفایی، خلاقیت، نوآوری و کشف استعدادهای خلاق، تحقق آرمان‌های شهر انسان مدار، پایدار و سالم و همچنین تأمین نیازهای شهری در عرصه مبلمان شهری از اهداف کلان جشنواره ملی طراحی است.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق به موضوع مسابقه این دوره جشنواره اشاره کرد و گفت: طراحی سرویس بهداشتی پیش ساخته برای شهر تهران موضوع این دوره جشنواره ملی دایره خلاق است.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه دبیر این جشنواره دکتر سمیه فدایی نژاد است، تصریح کرد: مهندس مصطفی کاظمی، دکتر کیهان محمدخانی و دکتر صادق کرمیان نیز اعضای شورای سیاست گذاری این دوره جشنواره خواهند بود.

وی بیان کرد: هیأت داوران را متخصصانی برجسته و با سابقه از چهار زمینه “طراحی صنعتی، معماری، تأسیسات و جامعه‌شناسی شهری” تشکیل می‌دهند. در بخش طراحی صنعتی؛ دکتر وحید چوپانکاره عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران، دکتر ناصر کلینی ممقانی عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران، دکتر مریم‌سادات خلیلی عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران و دکتر مهدی اصل فلاح عضو هیأت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر تهران داوری این بخش را بر عهده دارند.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق ادامه داد: در بخش معماری؛ دکتر سعید حقیر عضو هیأت علمی دانشکده معماری دانشگاه تهران، مهندس آرش مظفری (معمار)، مهندس سیدجواد میرحسینی (معمار، مدیر عامل سازمان مشاور فنى و مهندسى شهر تهران) داوران این بخش خواهند بود.

ضرغامی اظهار داشت: در بخش تأسیسات؛ مهندس محمدرضا سلطاندوست استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر داور این بخش است و در بخش جامعه‌شناسی شهری نیز دکتر حسین ایمانی جاجرمی عضو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران داوری را بر عهده دارد.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، تمامی طراحان، هنرمندان و متخصصان با رعایت الزامات و مقررات مسابقه می توانند در این رویداد شرکت کنند. پیشنهاد می شود شرکت‌کنندگان به صورت گروهی و با تخصص‌های مرتبط با طراحی صنعتی و رشته‌های وابسته، معماری و رشته‌های مرتبط و با همکاری متخصصینی از حوزه‌های تأسیسات و جامعه‌شناسی شرکت کنند.

ضرغامی با اشاره به نحوه شرکت در مسابقه افزود: هنرمندان می توانند با مطالعه کامل فراخوان و مطالب مربوط به نحوه شرکت در مسابقه، مندرج در وبسایت جشنواره، ثبت نام از طریق وب سایت جشنواره به آدرس zibasazievents.tehran.ir، ایده‌پردازی و طراحی آثار بر اساس موارد خواسته شده در وبسایت و ارسال ایده‌ها و طرح‌ها در فرمت اعلام شده در وبسایت جشنواره، در این مسابقه شرکت داشته باشند.

وی تاکید کرد: شاخص‌ها و معیارهای داوری آثار شامل کارایی، ایستایی، زیبایی، طراحی پایدار/ فراگیر، خلاقیت و نوآوری است.

رئیس جشنواره پنجمین دوره دایره خلاق توضیح داد: مهلت ثبت نام و ارسال آثار از زمان آغاز فراخوان تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ است و داوری آثار به همراه پالایش و بررسی اصالت آثار از ۲۶ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و نتایج این دوره مسابقه نیز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار