رونمایی از سامانه جامع فنی و عمرانی با حضور شهردار تهران

دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۵:۳۵


سامانه جامع فنی و عمرانی در مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران رونمایی شد.

به گزارش تهران نامه، همزمان با گردهمایی کارکنان معاونت فنی و عمرانی که به مناسبت تکریم روز مهندس و روز زن و همچنین تقدیر از بازنشستگان در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن و با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران، اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، مهندس ایرج معزی معاون فنی و عمرانی و جمعی از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی برگزار شد، سامانه جامع فنی و عمرانی رسما آغاز به کار کرد.

دکتر حناچی شهردار تهران طی سخنانی در این مراسم با اشاره به شرایط مالی مدیریت شهری در سال جاری، سال ۱۳۹۷ را مقطعی دشوار ذکر و اضافه کرد: در دوره‌ای هستیم که علاوه بر کمبود منابع و شرایط خاص کشور، با تغییر نگرش در مدیریت شهری مواجه هستیم، با این حال فراموش نمی‌کنیم که در نوروز گذشته همکاران ما در معاونت فنی و عمرانی، پروژه مرمت و تغییر و ضعیت پل کریمخان را به صورت سه شیفت پیش بردند. در همین راستا، امیدوارم پروژه های احداث زیرگذر کوی نصر و تونل- زیر گذر امتداد خیابان استاد معین نیز طبق برنامه زمان بندی تکمیل شده و زمینه کسب تجربیات جدید عمرانی برای شهرداری تهران باشند.

شهردار تهران با تاکید بر لزوم ساماندهی و احیای رودخانه های شهر تهران، استفاده بهینه از آورده ۲۴۰ میلیون متر مکعبی این آبراهه ها را امری ضروری دانست و یادآور شد: با نگاهی به تجربه سایر شهرهای بزرگ دنیا، به این نتیجه می‌رسیم که می توان رودخانه های شهر تهران را تبدیل به جاذبه‌های گردشگری کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز در این مراسم با بیان آنکه طی یازده ماهی که از سال ۱۳۹۷ سپری شده است ۱۴ پروژه عمرانی تکمیل و افتتاح شده است، از تلاش برای فراهم ساختن امکان بهره برداری از ۶ پروژه دیگر تا پایان سال جاری خبر داد.

وی با تاکید براینکه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از توان و استعداد لازم برای تکمیل تمام پروژه های نیمه تمام در سال ۱۳۹۸ برخوردار است، خواستار حمایت مدیریت شهری در زمینه تامین منابع مالی موردنیاز شد.

مهندس معزی استقرار سامانه جامع فنی و عمرانی را گامی بلند در جهت حرکت به سوی تحقق شهر الکترونیک دانست و با تاکید بر اینکه نیاز به تحولات الکترونیکی در فرآیندهای مربوط به گردش اسناد، بیش از هر زمان دیگری در بدنه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران درک شده است، بر لزوم استفاده حداکثری از این بستر مناسب تاکید کرد و گفت: تعریف و استقرار یک سامانه جامع الکترونیکی به منظور رسیدگی به اسناد پروژه های عمرانی، با توجه به حجم بالای ساخت و سازهای پایتخت ضروری است.

گفتنی است در این مراسم از حدود ۴۰ تن از بازنشستگان معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران که طی سال ۱۳۹۷ به این افتخار نائل آمدند، ضمن اهدای لوح و تندیس قدردانی شد. تقدیر از دست اندرکاران تعریف و استقرار سامانه جامع فنی و عمرانی نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار