تهران به 6300 دستگاه اتوبوس نیاز دارد

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۵


مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با استناد به استانداردهای جهانی که بر اساس آن به ازای هر ۱۰۰۰ نفر شهروند یک دستگاه اتوبوس مورد نیاز است، گفت: بر این مبنا، شهر تهران با توجه به جمعیت ثابت ۹ میلیون نفری آن و بدون احتساب جمعیت دو سه میلیون نفری شناور این کلان شهر، حداقل به ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تهران نامه و به نقل از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ محمود ترفع با اعلام اینکه از استانداردهای جهانی فاصله داریم اما همکارانم، تمام توان خود را به کار گرفته اند و با حداکثر ظرفیت در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند، افزود: ناوگان اتوبوسرانی تهران از معدود دستگاه های خدمت رسان است که ۲۴ ساعته و به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۸۶۲ دستگاه اتوبوس داریم که از این تعداد، ۲۶۸۹ دستگاه اتوبوس یعنی تنها ۴۶ درصد ناوگان به سن فرسودگی نرسیده اند اما ۳۱۷۳ دستگاه اتوبوس یعنی ۵۴ درصد ناوگان از سن فرسودگی عبور کرده اند، اظهار کرد: به ازای هر ۵ دستگاه اتوبوس سالم، ۶ دستگاه اتوبوس فرسوده داریم.

ترفع با بیان اینکه چاره ای نداریم، جز آنکه شاهد مراجعه روزانه بخشی از اتوبوس های فرسوده به تعمیرگاه برای انجام تعمیرات اساسی و جزیی باشیم، تصریح کرد: البته به همکارانم در بخش فنی و به مسئولان شرکت های خصوصی تاکید شده است که زمان توقف اتوبوس ها در تعمیرگاه ها را به حداقل میزان ممکن کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت واحد در پایان خاطر نشان کرد: با وجود همه محدودیت های موجود، تمام تلاش خود را  به عمل آورده ایم تا به رغم افزایش قابل توجه مسافران اتوبوس بعد از اصلاح قیمت بنزین، از طریق کار و فعالیت مضاعف، کاستی ها و کمبودهای موجود را تحمل کرده و تا جای ممکن، پاسخگوی استقبال روز افزون شهروندان از ناوگان اتوبوسرانی تهران باشیم.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار