تجهیز اتوبوس‌های خطوط 10گانه تندرو به سیستم اعلام گویای نام ایستگاه

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۵:۴۱


یکی از برنامه های ضروری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران جهت تسهیل استفاده شهروندان از اتوبوسها، نصب سیستم اعلام گویای هوشمند نام ایستگاه در اتوبوس های BRT شهر تهران است، که با فراهم شدن زیرساخت های لازم این مهم محقق شده است.

به گزارش تهران‌نامه، پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در این خصوص اظهار کرد: در سال جاری یکی از برنامه های در دست اقدام اتوبوسرانی تهران ، موضوع نصب و راه اندازی سیستم هوشمند اعلام نام ایستگاه بوده است، همانطور که قبلاً وعده انجام آن را تا پایان سال داده بودیم ، با تلاش و بررسی های کارشناسان شرکت واحد اتوبوسرانی اجرای این طرح نهایی شد . تا کنون اولین خط از خطوط اتوبوسهای تندرو به طور کامل به سیستم هوشمند اعلام ایستگاه مجهز و در ادامه کار خط بعدی نیز آغاز گردیده است.

سنندجی گفت: تجهیز ایستگاه ها و اتوبوس های شهر تهران به سیستم اعلام گویا، یکی از نیازهای ضروری در حمل و نقل شهری به شمار می رود و شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نیز وظیفه دارد تا شرایط لازم برای استفاده تمامی شهروندان با توانایی های مختلف را فراهم نماید.

ایشان افزود: برخی الزامات نرم افزاری در خطوط تندرو از دلایل تاخیر در اجرای به موقع این برنامه بوده است. به همین دلیل برای آنلاین و هوشمند شدن سیستم موصوف در ناوگان لازم بود تا در ابتدا از سوی شهرداری تهران زیر ساخت های لازم فراهم گردد و در گام بعدی نیز در قالب یک کار مشترک ، بخش خصوصی به این موضوع ورود پیدا کرده و اقدام به تجهیز تمامی اتوبوس های تندرو به سیستم اعلام گویا کند.

مدیرعامل شرکت واحد در پایان گفت: در تلاشیم تا دو ماه آتی تمام اتوبوس های خطوط BRT و در ادامه آن سایر اتوبوسهای تحت نظارت به این سیستم مجهز گردد.

شایان ذکر است سیستم نصب شده برروی اتوبوسها بصورت هوشمند بوده و در صورت تغییر خط و مسیر اتوبوس با استفاده از GPS به صورت خودکار با خط جدید تطبیق و هماهنگ میگردد

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار