تاثیرات بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک

یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۴:۳۶


پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، به زودی تحویل شهروندان خواهد شد.

به گزارش تهران‌نامه، به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در حاشیه بازدید میدانی از پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، ضمن اعلام پیشرفت ۸۳ درصدی این طرح راهگشای ترافیکی، از تلاش برای تسریع عملیات اجرای روکش آسفالت در بخش های مختلف پروژه خبر داد و گفت: تقاطع غیرهمسطح حکیم- المپیک به زودی آماده بهره برداری می‌شود.

به گفته مهندس معزی، برقراری ارتباط آزادراه تهران – کرج و بلوار شرقی مجموعه ورزشی آزادی به میدان دهکده المپیک و همچنین اتصال بلوار المپیک به بلوارهای شرقی و غربی مجموعه ورزشی آزادی، از جمله مهمترین تاثیرات ترافیکی بهره برداری از پروژه مذکور به شمار می آید. در واقع بهره برداری از این پروژه، علاوه بر تقویت ارتباط محلات موجود در ضلع شمال بزرگراه شهید حکیم با شبکه معابر بزرگراهی پایتخت، دسترسی بزرگراهی به مجموعه ورزشی آزادی را تسهیل خواهد کرد.

گفتنی است طرح تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک شامل یک تقاطع ۳ سطحی است. در طرح فوق بزرگراه شهید حکیم در محل تقاطع با بلوار المپیک در تراز موجود ادامه یافته است. حرکت شمالی- جنوبی بلوار المپیک به تراز منهای یک منتقل شده و گردش ترافیکی شمال به شرق از طریق یک پل جهتی تامین شده است. در تقاطع حکیم- المپیک، گردش های ترافیکی دیگری نیز همچون دسترسی شرق به شمال و غرب به جنوب از طریق احداث مسیرهای راستگرد تامین شده است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار