برگزاری همایش کمیته نما، هویت شهر ما در منطقه 9

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۶:۲۰


همایش سراسری “کمیته نما، هویت شهر ما” با هدف بهبود نمای شهری و معرفی مصالح ساختمان نما با حضور گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مفاخریان، شهردار منطقه ۹ ، صالحی، مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، معماران، طراحان و مجریان پروژه های ساختمانی در آمفی تئاتر منطقه ۹ برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تهران نامه و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با حضور در همایش کمیته نما، هویت شهر ما اعلام کرد: برگزاری کمپین نما و بهره مندی از اساتید و متخصصان در حوزه نما موجب ارائه کیفیت بهتر در نماهای شهری می شود.

وی افزود: این فرآیند با همراهی شهروندان و مصرف کنندگان، می تواند به خواسته های شهروندان برای شهری منظم و زیبا تر جامع عمل بپوشاند و امید است که با هماهنگی و انسجام گام به گام بتوان برای ارتقا منظر شهری گام برداشت.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به انسجام و همکاری تمامی دستگاه های ذیربط اشاره کرد و گفت: انجام و اجرای این کار بزرگ مستلزم همکاری و یکپارچگی مدیران شهری در مناطق است و بدون همکاری آنها رسیدن به این ایده و هدف بزرگ  محقق نخواهد شد.

در ادامه مفاخریان، شهردار منطقه ۹ اجرای همایش کمیته نما، هویت شهر ما را برگرفته از رویکرد مدیریت ارشد شهری دانست و گفت: در حال حاضر وضعیت شهر تهران با توجه به سابقه ساخت و ساز های قدیمی شهر تهران متحول شده است و این هویت سازی در حوزه شهرسازی و معماری می تواند برای معماران و طراحان الگویی شود که در سایر مناطق کشور در عرصه ساخت و ساز به یادگار بماند.

وی افزود: کمیته نما در منطقه ۹ در تلاش است تا با همکاری اساتید و متخصصین و بهره گیری از فناوری های روز، رضایت و توجه صاحب نظران را جلب کند که امید است این اقدامات در حوزه نما در شهر تهران تسری پیدا کند.

شهردار منطقه ۹  اظهار داشت: برگزاری جلسات کمیته نما در مناطق و راه اندازی کمپین ها، باعث می شود تا فعالان درحوزه معماری هر منطقه با الهام گیری از معماری ایرانی – اسلامی تاثیر شایسته ای در شهر داشته باشند.

همچنین صالحی، مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران عنوان کرد: کمپین کمیته نما، هویت شهر ما که هر چهارشنبه در یک منطقه شهری برگزار می شود، با رویکرد آموزش ترویجی طراحی شده است.

وی افزود: فعالیت کمیته نما و الزامات مرتبط با استانداردهایی که می بایست در ساخت و سازها به مرحله اجرا درآید از انتهای سال ۹۷ به صورت قانون در آمده است و در چهار دسته طراحی شده است.

مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به چهار دسته طراحی شده کمیته نما عنوان کرد: در دسته اول مسائل مرتبط با آموزش، آسیب شناسی وضع موجود، مصالح و روشهای جدید، در دسته دوم برنامه های نمایشگاهی و دستاوردها مد نظر است، دسته سوم براساس امور تشویقی و کار محلی طراحی شده که از سازندگان و طراحانی که به ساخت و ساز کمک کرده اند تقدیر می شود و در دسته چهارم، برنامه های پژوهشی و تحلیل از اوضاع و احوال بحث نما در شهر را شامل می شود و کمک می کند تا ضمن  آسیب شناسی، اصلاحات رقم زده شود.

شایان ذکر است در خاتمه همایش کمیته نما، هویت شهر ما از طراحان و سازندگان برتر منطقه ۹ که به واسطه ارائه طرح های معماری برتر و تعامل بهتر با کمیته نمای منطقه در راستای کمک به ارتقای کیفیت معماری و نمای منطقه ۹ قدم برداشتند، تقدیر شد.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار