باغ وثوق الدوله بنیاد مستضعفان، پارک شهری شد

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۵:۳۰


باغ وثوق‌الدوله یکی از باغ‌های متعلق به بنیاد مستضعفان بود که با داشتن بنای ارزشمند میراثی در این باغ بزرگ به عنوان یکی از میراث تاریخی و طبیعی شهر تهران محسوب می‌شود اما به دلیل بی‌توجهی، به مرور زمان بخش اعظمی از درختان کهنسال این باغ نابود شد و این میراث ارزشمند در معرض تخریب قرار داشت.

به گزارش تهران‌نامه، محمد سالاری در این‌باره گفت: در اوایل امسال بازدیدی از تعدادی از باغ‌‌‌های شهر تهران داشتیم که یکی از آنها باغ موسوم به وثوق‌‌الدوله در محدوده منطقه ۱۴ شهرداری تهران بود. متاسفانه در این بازدید شاهد از بین رفتن تعدادی از درختان و در معرض تخریب قرار گرفتن بنای ارزشمند موجود در این باغ بودیم.

وی ادامه داد: پس از این بازدید نامه‌‌ای را به سعیدی‌‌‌‌کیا، رییس بنیاد مستضعفان کشور ارسال و بر لزوم حفظ این باغ و تبدیل آن به مرکز گردشگری و تفرجگاهی به منظور بهره‌‌برداری عموم مردم تاکید کردم. همچنین با همراهی رییس و اعضای کمیسیون‌‌های شهرسازشی و معماری و سلامت و محیط‌‌زیست شورای شهر، جلسات متعددی با رییس و مدیران بنیاد مستضعفان برگزار کردیم. پیشنهاد ما برای تبدیل این باغ به پارک شهری مورد استقبال بنیاد قرار گرفت و این باغ به شهرداری تهران واگذار شد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری افزود: باغ وثوق‌‌الدوله که دارای ارزش تاریخی و طبیعی است پس از واگذاری به شهرداری تهران، توسط شهرداری منطقه ۱۴ بازآفرینی شد. این باغ فردا به صورت رسمی افتتاح می‌‌شود و شهروندان می‌‌توانند از این پس از این باغ به عنوان یک مکان تفرجگاهی برای گذران اوقات فراغت استفاده کنند.

سالاری ضمن تقدیر از همراهی مدیران بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران در صیانت و حفاظت از باغات و مهیا کردن زمینه بهره‌‌برداری توسط عموم اظهار امیدواری کرد که با تداوم پیگیری‌‌ها شاهد در اختیار قرار گرفتن سایر باغات این بنیاد و سایر نهادها و سازمان‌‌ها از جمله سازمان اوقاف، ‌ستاد اجرایی فرمان امام و سایر نهادها باشیم و این رویکرد به یک جنبش همگانی در بین سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی تبدیل کنیم.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار