بازآفرینی پیکان شهر

پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۰


 

به گزارش تهران نامه :«محمد سالاری»رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران درباره پرونده شهرک پیکان شهر اظهار داشت: مساحت این پرونده ۲۲۰ هزار و ۹۱۲ متر مربع در محدوده پیکان شهر است که سال‌های قبل کمیسیون ماده ۷ اعلام کرده بود که این زمین به دلیل دارا بودن یکهزار و ۹۰۶ اصله درخت، نهال و غیره باغ است.

وی تاکید کرد: حد نصاب درختان این مجموعه با توجه به سطح اشغال می‌بایست ۱۱ هزار و ۵۸۴ اصله درخت باشد.سالاری افزود: در این زمین بلوک‌های ساختمانی قرار دارد و مردم زیادی در واحدهای مسکونی کوچک مقیاس این شهرک زندگی می‌کنند.وضعیت به قدری نابسامان است که بعضا مجبور شده‌اند برای جلوگیری از تخریب منازل به آن‌ها بتون تزریق کنند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی ادامه داد: با همکاری ستاد بازآفرینی شهری قرار شده نسبت به تخریب و نوسازی این شهرک اقدام شود.

سالاری گفت: از آن جایی که چندین هزار نفر از بهبود شرایط سود می‌برند و موجب نوسازی این بافت ناپایدار می‌شود نظر کمیسیون شهرسازی این است که این ملک باغ نیست.

وی با بیان اینکه حفظ درختان دغدغه همه اعضای شورای شهر است، گفت: این شهرک برای کارگران قدیمی ایران خودرو است که به دلیل شرایط معیشتی امکان تغییر منزل‌شان را ندارند.

وی افزود: اکنون یک توسعه گر اعلام آمادگی کرده و باید مدل اقتصادی به گونه‌ای باشد که این فرد نیز بتواند کار کند.

عضو شورای تهران ادامه داد: این الگوی توسعه در بافت فرسوده و ناپایدار در ستاد بازآفرینی شهری و شورای عالی به تصویب رسیده است اما می‌توانیم نظارت‌های حین ساخت را افزایش دهیم که دغدغه حفظ درختان رفع شود.

«حجت نظری» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران هم اظهار داشت: برایم جای سوال است که اگر این ملک باغ باشد حقوق مکتسبه رعایت می‌شود یا نه و اگر باغ اعلام نکنیم آیا ممکن است باغ را برای بارگذاری بیشتر تخریب کنند؟

«محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم تأکید کرد که این شهرک در نزدیکی ایران خودرو ساخته شده و یک شهرک موقت بوده است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار