امضای توافق‌نامه همکاری میان سازمان ملی بهره‌وری ایران و شهرداری مشهد

یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ در ۲۱:۰۱


با امضاء توافق‌نامه‌ای از سوی مهندس فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران و محمدرضا کلایی، شهردار مشهد با هدف همکاری مشترک در اجرای چرخه بهره‌وری در شهرداری مشهد، تبدیل این شهرداری به نخستین «شهرداری بهره‌ور» کشور، کلید خورد.

به گزارش تهران‌نامه، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در این مراسم به نقش مدیریت شهری به‌عنوان یک دولت محلی اشاره کرد و گفت: از آنجا که شهرداری‌ها -علیرغم عدم تحقق مدیریت یکپارچه شهری- همچنان در قامت دولت محلی از اختیارات و مسئولیت‌های قابل توجهی اعم از مدیریت درآمد، امکان سرمایه‌گذاری‌ برای توسعه محلی و برنامه‌ریزی برای هزینه‌کرد اثربخش منابع برخوردارند، می‌توان نتیجه گرفت که سازمان شهرداری خصوصا در کلان‌شهرها باید به امر بهره‌وری و ارتقای آن به‌عنوان یک نیاز اساسی و غیرقابل اجتناب توجه کرده و به آن بپردازد.

 

فاطمه پهلوانی رئیس سازمان ملی بهره‌وری

پهلوانی افزود: شناسایی شاخص‌های بهره‌وری متناسب با مدیریت شهری، اندازه‌گیری دوره‌ای بهره‌وری، ارتقای بهره‌وری و بهبود مستمر در همه ارکان و موضوعات مدیریت شهری، توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه مدیریت دانش، تبادل تجارب، توسعه سازمان‌های بهره‌وری محلی، بهره‌وری سبز (GP)، توسعه یکپارچه جوامع محلی، اطلاعات و داده‌های مورد نیاز طرفین و همکاری و مشارکت در برگزاری کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و برنامه‌های بهبود بهره وری در شهرداری از دیگر اهداف این توافق‌نامه به شمار می‌آید.

پهلوانی درباره امضای توافق نامه با شهرداری تهران برای ارتقای مدیریت شهری، گفت: پیشنهاد مربوطه را به شهردار تهران تسلیم و از آن استقبال شده است.
وی افزود: تغییرات پی درپی مدیریت شهری در تهران، مانع از آن شد که به این موضوع پرداخته شود، اما انتظار می رود با شهرداری تهران نیز همکاری انجام شود.

رئیس سازمان بهره وری همچنین پس از پایان مراسم در ارتباط با امضای توافق نامه سازمان ملی بهره وری با دیگر شهرداری ها برای مدیریت شهری، به ایرنا گفت: اکنون پیشنهاد مشترکی با شهرداری اصفهان وجود دارد و از ابتدای سال ۱۳۹۸ توافق نامه ای در این زمینه امضا خواهد شد.

محمدرضا کلایی» شهردار مشهد نیز در این مراسم، گفت: رشد اقتصادی به عنوان یک هدف مطلوب مورد توجه همه دستگاه هاست و در شرایط کنونی یکی از منابع رشد اقتصادی، بهره وری است.

وی افزود: اصلاح ساختار و بهره وری منابع انسانی دو منبع جدی برای فعالیت مدیریت شهری است و انتظار می رود با توافق نامه ای که امضا شد، بسیاری از اهداف پیش بینی شده محقق شود.

شهردار مشهد گفت: مساله بهره وری باید جدی گرفته شود و فرآیند همکاری سازمان ملی بهره وری و شهرداری مشهد نیز قابل انتقال به سایر کلان شهرها است.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار