افتتاح چند پروژه عمرانی در روزهای باقی مانده سال 1397

چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۳:۴۰


امسال با تکمیل پروژه ادامه شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی و افتتاح ۶ پل، یک تونل، ۲ زیرگذر و ۲ دوربرگردان غیرهمسطح، عملا بیش از ۱۰ کیلومتر به طول بزرگراه‌ها و معابر شریانی شهر تهران افزوده شده است.

به گزارش تهران‌نامه، پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، تا پایان آذرماه سال جاری ۱۴ پروژه تکمیل و و افتتاح شده و در نتیجه بیش از ۱۰ کیلومتر بزرگراه و معبر شریانی جدید در اختیار شهروندان قرار گرفته است. این در حالی است که چند پروژه نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید. به این ترتیب در روزهای باقی مانده سال جاری، به موجب افتتاح پروژه هایی از قبیل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک و پل های تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر، عملا ۵ کیلومتر دیگر به طول شبکه معابر حمل و نقلی پایتخت افزوده خواهد شد.

ناگفته نماند در سالی که گذشت ۱۷۰۰ متر از طول مسیرهای کندرو و تندروی بزرگراه امام رضا(ع) با اجرای اقداماتی از قبیل تعریض معبر و جابجایی رفیوژ میانی بهسازی شد. همچنین قرار است تا پایان سال ۷ کیلومتر از مسیرهای کندروی بزرگراه آزادگان مرمت و بهسازی شود. همچنین در نتیجه بهره برداری از پروژه هایی همچون جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه آزادگان، حدود ۴ کیلومتر دیگر به طول شبکه هدایت رواناب های پایتخت اضافه می شود.

توفیقات عمرانی تهران در سال ۹۷ به تکمیل طرح های نیمه تمام خلاصه نمی شود. امسال همزمان با برگزاری مرحله نهایی مسابقه پروژه برتر انجمن جهانی تونل سازی که طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه در کشور چین انجام شد، پروژه احداث تونل و زیرگذر ضربعلی زاده به عنوان پروژه برتر انجمن بین المللی تونل در سال ۲۰۱۸ برگزیده شد. پروژه احداث تونل آرش نیز به عنوان یکی از ۴ پروژه منتخب در بخش طرح های نوآورانه، با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفت.

روند تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی در سال ۹۸ نیز با پیگیری عملیات اجرایی پروژه هایی از قبیل بزرگراه شهید بروجردی، بزرگراه شهید نجفی رستگار، زیرگذر کوی نصر، تونل- زیرگذر امتداد بلوار استاد معین، مجموعه فرهنگی- خدماتی برج طغرل و پارکینگ طبقاتی امیرکبیر ادامه خواهد یافت.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار