اعلام برنامه های هفته تهران در قلب طهران

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در ۱۶:۵۵


سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ تهران در یک نشست خبری، برنامه های هفته تهران را در منطقه ۱۲ تشریح کرد.

علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ پیش از ظهر امروز در نشستی خبری به مناسبت هفته تهران و آغاز برنامه های شهرداری برای هرچه بهتر برگزار شدن این هفته گفت: در این سیزده ماه گذشته خبرنگاران همراهی بسیاری خوبی با شهرداری منطقه داشته اند و ما را کمک کار بوده اند.

سعادتی گفت: هفته تهران از روز جمعه ۱۲ مهر آغاز می شود و تا ۱۸ مهر ادامه می یابد که یک بخشی از برنامه های ما در کلان شهرداری تهران اشتراک دارد و هماهنگی کاملی با شهرداری تهران برای اجرای آن داشته ایم.

شهردار منطقه ۱۲ بیان کرد: در این هفته قرار است همچون یک سال گذشته که تورهای گردشگری منطقه ای برپا شده است تمرکز خوبی بر اجرای تورهای منطقه ای داشته باشیم و از طریق همین تورهای گردشگری، بازدید مردم از منطقه بیشتر شده است.
سعادتی افزود: همه شب‌های این هفته در عمارت کاظمی پخش فیلمهای مستند در رابطه با تهران را خواهیم داشت و تلاش میکنیم تا با نمایش این مستندها نقشی در شناسایی تهران به شهروندان داشته باشیم.

وی افزود: ساعت هشت شب روز جمعه برنامه ای در خیابان سی تیر به نام روایت فتح تهران برگزار می شود و در روز شنبه هم مراسم تعزیه شهادت قائم مقام فراهانی را در باغ نگارستان خواهیم داشت.

همچنین در روز شنبه یک نشستی در منطقه ۱۲ شهر تهران برگزار خواهد شد که با موضوع سهم دفاتر خدمات نوسازی خواهد بود و روز یکشنبه همایشی مربوط به تجلیل از فعالان فرهنگی و اجتماعی، برگزار می شود؛ زیرا ما تعداد زیادی از فعالان و اعضای سازمان های مردم نهاد را داریم که در حوزه اجتماعی فعالیتهای خوبی در این منطقه داشته اند.

سعادتی ادامه داد: در روز دوشنبه برنامه مفصلی در کاخ گلستان با حضور شهردار تهران برگزار می شود که با حضور مقامات دیپلماتیک و سفرا خواهد بود که روز تهران گرامی داشته خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت: با توجه به اینکه روز ۱۶ مهر روز کودک است در سه روز دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در پارک شهر برگزار خواهیم کرد که پارک شهر در این سه روز پارک کودکان می شود.

وی ادامه داد: منطقه ۱۲ یکی از مناطقی است که از تمام ادیان الهی در آن ساکن هستند و به همین دلیل در روز سه شنبه و در خیابان سی تیر که خیابان ادیان محسوب می شود یک برنامه مفصلی خواهیم داشت.

سعادتی گفت: در روز سه شنبه همچنین با علمای اسلامی و مفاخر دینی قلب تهران دیدار خواهیم داشت زیرا همه مراجع و علمای دینی در این منطقه دفاتر داشته و سهم زیادی در گسترش مفاهیم دینی داشته اند.

شهردار منطقه ۱۲ به تجلیل از حافظان خانه های تاریخی اشاره کرد و گفت: با همکاری معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران در خانه شهید مدرس مراسمی با همین عنوان برگزار خواهد شد.

 

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار