اصفهان، قزوین و کاشان مقصد اکثر مسافران نوروزی پایانه های تهران

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۰


بیش از سه میلیون و ۹۰۰  هزار مسافر از طریق پایانه های پایتخت جا به جا شدند.
به گزارش تهران نامه به نقل از روابط عمومی سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران، امیرحسین صدیقی با اشاره به تعداد مسافران نوروزی، مجموع مسافر جا به جا شده از آغاز اسفندماه ۹۷ تا ۱۶ فروردین ماه ۹۸ از طریق پنج پایانه غرب، جنوب، شرق، بیهقی و پونک تهران را ۳،۹۵۳،۶۹۸ نفر اعلام کرد.
مدیر عامل سازمان تصریح کرد: تعداد سرویس ارائه شده به مسافران در پایانه ها به رقم ۳۰۲هزار و ۶۵۲  سفر رسید که سهم اتوبوس ۱۹۰،۱۳۲سفر، سهم خودرو سواری ۱۰۷،۰۷۶ سفر و سهم خودروهای مینی بوس و میدل باس مجموعاً ۵،۴۴۴ سفر می باشد.
صدیقی عنوان کرد: در این مدت پایانه مسافربری غرب با سهم ۴۱ درصدی بیشترین شمار مسافر جابجا شده به میزان  ۱،۶۴۰،۶۸۴نفر را به خود اختصاص داد. پایانه مسافربری جنوب نیز با ۱،۳۲۵،۶۹۰ مسافر و سهم ۳۴ درصد در رتبه بعدی قرار گرفت. پایانه مسافربری شرق۵۸۱،۳۵۸ نفر مسافر و اختصاص ۱۵ درصد سفرها، پایانه بیهقی ۴۰۲،۷۳۰ مسافر با سهم ۱۰ درصدی و پایانه پونک ۳،۲۳۶ مسافر را در این مدت جابجا کرده اند.
وی با اشاره به مهم ترین مقاصد مسافران نوروزی از پایانه ها افزود : شهر اصفهان با ۱۹۰،۱۵۴ نفر دارای بیشترین تعداد مسافر بوده و شهر‌های قزوین و کاشان نیز به ترتیب با ۱۱۳،۶۲۲ و ۹۴،۰۶۴ مسافر در رده‌های بعدی جای گرفتند.

نظرسنجی

  • Sorry, there are no polls available at the moment.

آخرین اخبار